Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 485,00 zł , zmiana od tamtej pory: 4,38%

KOMENTARZ FUTURES MARZEC TYDZIEŃ CZWARTY.

Zgłoś do moderatora
Chciwość i strach.
Wszystko przebiega sprawdzonym scenariuszem tylko przyczyna inna.
Poprzednim razem świat usłyszał o subprime latem 2007 i po krótkim spadku zlekceważył . My do jesieni 2007 zrobiliśmy nowy szczyt - dokładnie tak jak teraz Amerykanie . Na przełomie października i listopada przyszło już te właściwe uderzenie a świat pogrążył się w kryzysie . Po pospiesznym dokapitalizowaniu amerykańskich banków wiosną 2008 wydawało się że powoli giełdy otrząsają się z szoku. I wtedy jesienią 2008 zbankrutował Lehman Brothers i trzecia fala wyprzedaży przetoczyła się ponownie przez wszystkie parkiety.
Okazało się później że wszystkie większe banki kupowały obligacje oparte na subprime choć ich nie rozumiały i właściwie nie wiedziały co to jest . A może nie chciało im się po prostu nad tym zastanawiać. Chciwość.
Teraz wszystko toczy się szybciej i mocniej . Strach jest silniejszy a gospodarka bardziej zglobalizowana.
Martwię się dokąd nas to zaprowadzi , izolując człowieka łatwiej jest mu wmówić że ten zza granicy to jego wróg.
Słyszałem dziś że ten stan może w Polsce potrwać do lata. Jeśli tak to nie będzie już do czego wracać , pozostaną zgliszcza.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 -4,67% 1 550,00 2020-10-28 17:04:57
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.