Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 572,00 zł , zmiana od tamtej pory: 9,41%

KOMENTARZ FUTURES MAJ TYDZIEŃ TRZECI CZYLI OD BOHATERA DO ZERA

Zgłoś do moderatora
WIG 20 kolejny tydzień w konsolidacji , ciężko wybić w dół przy wciąż dobrych nastrojach na Wall Street ale w górę też się nie da - odmrażanie idzie słabo , klienci nie ruszyli tłumnie po bluzeczki do galerii.
Od poniedziałku kolejna porcja luzowania kagańca , będzie można pójść do restauracji i skonsumować posiłek w niepowtarzalnej zamaskowanej atmosferze , fryzjerzy zamiast w domu będą mogli klientów przyjąć znowu w salonie , teoretycznie działają już przedszkola , od czerwca mają ruszyć siłownie i to wszystko się dzieje w sytuacji gdy liczba "zakażonych" w Polsce nie maleje a wręcz przeciwnie - rośnie.

Przy tym nazewnictwie na chwilę chciałbym się zatrzymać - do tej pory takiego określenia używało się w zasadzie jedynie do zakażonych wirusem HIV , obecnie chorzy na koronowirusa to "zakażeni" a ci którzy zostają wyleczeni to "ozdrowieńcy"
To miało oczywiście na celu budować atmosferę grozy i sugerować że mamy do czynienia z czymś tak groźnym jak AIDS , z chorobą która w powszechnej świadomości jest nieuleczalna i śmiertelna . W przekazie celowo pomijano lub przeinaczano fakt że 80% ludzi którzy zachorowali w ogóle nawet o tym nie wiedziało , czyli nic nie było . Hmm , trochę nie pasuje do epidemii i śmiertelnej choroby ale nie takie rzeczy masowa propaganda potrafi przeżuć -nazwijmy ich "bezobjawowymi" , będą pasować do narracji jako roznosiciele .
Straszenie wyszło nawet lepiej niż się spodziewano i teraz jest kłopot bo rząd chce ciemny lud zagonić z powrotem do roboty ale tak by się nie przyznać że miliardowe straty w gospodarce nie są dziełem wirusa tylko niekompetencji ludzi piastujących najważniejsze funkcje w państwie.
Minister zdrowia - założę się że do lutego 99% Polaków nawet nie wiedziało jak się nazywa i wygląda ten jegomość , w sumie nic dziwnego bo niczym wielkim się nie wsławił do tej pory , życiorys zaskakująco skromny jak na człowieka który został szefem tak ważnego resortu , wskazuje raczej na akademickie doświadczenie, zwłaszcza że kardiolog ma się gdzie w naszym kraju wykazać.
Ministrem zdrowia został w styczniu 2018 , dwa lata cieszył się słodkim nieróbstwem , nagle facet ląduje na pierwszej linii frontu walki z "pandemią" i co ?
Styczeń - Grypa i inne infekcje stanowią w tej chwili poważniejszy problem niż koronawirus.
Luty - Nie wiem po co ludzie noszą maseczki. One nie pomagają. ( jednocześnie sprzedaje się środki ochrony z rezerw materiałowych , miesiąc później premier z honorami będzie przyjmował samolot z maseczkami , dwa miesiące później minister będzie je kupował od instruktora narciarstwa)
Marzec początek - To że nowy koronawirus pojawi się w Polsce jest pewne, ważne jak na to zareagujemy , powiedział w Sejmie minister zdrowia , wymienił podjęte działania , wyraził nadzieję że strach przed epidemią nie będzie wykorzystywany do walk partyjnych.
Marzec 13 w piątek - Totalna panika , wprowadzenie stanu "epidemicznego" który faktycznie jest stanem wojennym .
Kwiecień :
Grozi nam scenariusz włoski , tysiące zgonów.
Jak długo będziemy musieli nosić maseczki ? Aż nie będzie szczepionki.
Bezpieczne wybory będzie można przeprowadzić za dwa lata.
Mamy maj i możemy ocenić jak się spisał "nasz bohater" - lekceważył na początku kiedy trzeba się było przygotować , spanikował gdy nie było ku temu powodów , sprokurował wraz ze swoimi kolegami z rządu największy kryzys gospodarczy w Polsce od 89 roku.
Czy ktoś za to odpowie ? Pewnie nie bo nikt za nic nie odpowiada , więc nieważne co zrobimy wszystko da się uzasadnić.

Postscriptum .
Bardzo łatwo w dzisiejszych czasach mediom wykreować człowieka , wystarczy żeby dobrze wyglądał ( to jest najważniejsze) i wypowiadał się w sposób zdecydowany .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 1,06% 1 720,00 2020-05-28 17:04:48
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.