Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2 182,00 zł , zmiana od tamtej pory: 4,26%

KOMENTARZ FUTURES MAJ T.3

Zgłoś do moderatora
Witam wszystkich.
Wpadła mi w oko informacja że w portfelach polskich inwestorów jest najmniej akcji od 2003 roku.
Z tej okazji zebrało mi się na wspominki .
Mamy 2019 a jak było 20 lat temu ?

Rok 1999 był świetnym rokiem dla polskiej giełdy .
WIG20 wzrósł o 43,8% i zamknął się na poziomie 1788 pkt.( 1269-1788)
Spółką o największej kapitalizacji była TP SA - 37,4 mld , a CDM Pekao brokerem o największym udziale w obrocie akcyjnym.
WIG 20 był reprezentowany przez spółki

https://i.imgur.com/IEAKi9k.jpg

Wielu z tych podmiotów na GPW dziś już nie ma , niektóre w ogóle zostały zlikwidowane lub na ich gruzach powstały inne przedsiębiorstwa i mój wniosek jest taki że wbrew powszechnej opinii bezpieczniej jest inwestować w kontrakty na indeksy niż w akcje spółek które w indeksach się znajdują.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 0,44% 2 275,00 2019-06-26 17:04:49
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.