Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,90 zł , zmiana od tamtej pory: 3,05%

Kolejne dofinansowanie na 3,5 mln z NCBiR/realizacja nowego projektu

Zgłoś do moderatora
Zarząd Relpol S.A. z siedzibą w Żarach informuje, że w związku z otrzymaniem wiadomości od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o pozytywnej ocenie złożonego przez Spółkę projektu inwestycyjnego i uzyskaniu rekomendacji do jego dofinansowania w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 i konkursu 6/1.1.1/2020 SS Duże/MSP/JN 4 - Szybka ścieżka, podjął decyzję o realizacji projektu „Opracowanie prototypowej technologii do produkcji przekaźników o podwyższonej niezawodności do zastosowania w infrastrukturze krytycznej”.

Wartość projektu wynosi 7,717 tys. zł. Zostanie on sfinansowany dotacją z NCBiR w wysokości ok. 3,585 tys. zł, środkami własnymi i ewentualnie kredytem bankowym.
Okres realizacji projektu planowany jest na 3 lata, do 31.12 2023 r.

Projekt polega na opracowaniu technologii produkcji dwóch typów nowych przekaźników o podwyższonych parametrach niezawodnościowych, z zastosowaniem nowoczesnych materiałów, o wysokim poziomie bezpieczeństwa, funkcjonalności eksploatacyjno-montażowej, przeznaczonych do niszowego obszaru rynku, jakim jest infrastruktura krytyczna.

Projekt będzie oferował użytkownikowi korzyści w postaci obniżenia kosztów inwestycyjnych przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa oraz zmniejszonym negatywnym oddziaływaniu na środowisko. Jest on odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby rynku oraz branży w zakresie:
- wdrażania rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności działania systemów infrastruktury krytycznej,
- automatyzacji i optymalizacji ekonomicznej funkcjonowania systemów infrastruktury krytycznej,
- wdrażania rozwiązań umożliwiających obniżenie kosztów inwestycyjnych utrzymania i eksploatacji systemów infrastruktury krytycznej przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.
  • Kolejne dofinansowanie na 3,5 mln z NCBiR/realizacja nowego projektu Autor: ~SGHDOKTOR

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
RELPOL 1,33% 6,08 2022-07-01 15:03:35