Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,10 zł , zmiana od tamtej pory: 18,63%

kilka smaczków z raportu

Zgłoś do moderatora
Przepraszam za formatowanie ale coś nie działa poprawnie kopiowanie a średnio mam czas na zabawę :)

1. Aktualnie Forever Entertainment S.A. realizuje samodzielnie albo finansuje i zleca realizację kilku gier typu remake studiom developerskim, w których ma udziały. Większość tytułów dla których jest producentem i wydawcą jest wymieniona w harmonogramie premier. Oprócz nich Spółka wraz z podmiotami z grupy realizuje także tytuły jeszcze nie ujawnione. Budżety obecnie produkowanych gier są znacznie wyższe od produkcji realizowanych w latach poprzednich. O wzroście budżetów gier może świadczyć wzrost zatrudnienia (bez władz spółek) na koniec czerwca 2022 roku w FE o 16% r/r, a razem z pozostałymi spółkami grupy o 48% r/r.

Komentarz zbędny. Ale dla trolli to chyba zwijamy się z rynku a premiera HOTD to wypadek przy pracy i nic więcej nie będzie.

2. W dniu 11 maja 2022 r. Spółka otrzymała potwierdzenie od partnera o zarejestrowaniu objęcia przez Emitenta
63.750 akcji spółki Rainy Frog Co. Ltd. z siedzibą w Kanagawa-ken Japan („RF"), za łączną kwotę 5.036.250 jenów japońskich. Ww. akcje stanowią 10% udziału w kapitale zakładowym RF.
Przedmiotem działalności Rainy Frog będzie pozyskiwanie tytułów z rynku japońskiego do wydania przez FE na rynku europejskim i Ameryki Północnej. RF zajmie się również dystrybucją pudełkowych wersji gier FE na rynku japońskim.
W opinii Zarządu Emitenta, Rainy Frog będzie istotnym podmiotem w Grupie FE, którego działalność pozwoli znacząco powiększyć przychody FE z rynku japońskiego. 

Tutaj potwierdza się to co pisalem jakis czas temu. Zakup udziałów w tej spółce pozwoli znacząco zwiększyć przychody gdyż wynagrodzenie za sprzedaż m.in. pudełek (w tym HOTD które nie trafiło jeszcze do sklepów w Japonii) będzie ustalane zapewne na innym poziomie aniżeli dla partnera z ulicy. Co więcej 10% z zysków należy do nas.

3. W omawianym kwartale Spółka kontynuowała produkcje/koprodukcje następujących gier: 1. FRONT MISSION 1st: Remake 2022 Nintendo Switch Forever Entertainment S.A
Powyższe ma potwierdzenie w zapowiedzi z ND oraz WRESZCIE na stronie Forever, gdzie w intro pojawia się oczekiwana perełka oraz HOTD - poprzedni green hell był jakimś nieporozumieniem ze tyle wisiał na głównej stronie :)

4. W omawianym kwartale przedstawiciele Spółki odbyli kilkadziesiąt spotkań z deweloperami z całego świata, głównie drogą komunikacji elektronicznej. Uczestniczyli w konferencjach online oraz w wirtualnych spotkaniach branżowych.
W czasie tych konferencji i spotkań nawiązano wiele nowych kontaktów, zarówno z właścicielami IP jak i z deweloperami. Zdobyte kontakty mogą skutkować rozpoczęciem współpracy i podpisaniem kolejnych umów licencyjnych w najbliższym czasie.

Istotna informacja, której z tego co pamiętam nie było w poprzednim raporcie. Trolle napiszą, że kolejne kłamstwa... ;)

5. UF GAMES jako spółka dochodowa,trzeci rok z rzędu wypłaciła dywidendę z zysku za rok ubiegły. Emitent
otrzymał od niej łącznie 0,87mlnzł w postaci dywidendy, w tym468tys. zł z zysku za 2021rok.

komentarz zbędny.

to tyle, dane finansowe niech każdy po swojemu przeanalizuje. Ja jestem bardzo zadowolony a na co zwracałem uwagę pisałem już wielokrotnie. Czekam na wrzesień :)

Ps. Benjamin będzie na Tokyo Game Show :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
FOREVEREN 1,17% 6,05 2022-11-29 14:14:44