Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,77 zł , zmiana od tamtej pory: -32,77%

Kilka nudnych zdań, nie wartych uwagi.

Zgłoś do moderatora
Siedzę tu trochę dłużej niż większość. Od czasu do czasu coś napiszę, wielu może nie doczekać (na tym forum oczywiście) do mojego kolejnego wpisu.
1 W porozumieniu nie ma wzmianki że zobowiązania JLR wobec BAH zostały uwzględnione w rozliczeniach, żadnej wzmianki o raporcie 65/2020. Nie znamy treści umów między JLR i BAH, ale nie mogli bezpodstawnie wysłać wezwania na 104,5mln. Sprawa jest aktualna, moim zdaniem na to porozumienie poczekam ponad rok (poczekam bo większości już tu nie będzie).
2 Jak wszyscy wiedzą ceny nieruchomości i materiałów budowanych od roku szaleją. Kilka wcześniejszych lat również rosły, tylko spokojniej. W bilansie wartości salonów są podana na dzień ich oddania do użytku minus amortyzacja. Wartości gruntów i użytkowania wieczystego na dzień ich zakupu. Tak więc grunty 26,4mln, budowle 63,1mln (74,5mln minus dokonane odpisy 11,4mln), użytkowanie wieczyste 9,9mln (2 lub 3 dział w Warszawie + jedna w Łodzi, wszystkie w dobrej lokalizacji. Wartość rynkowa może wynieść 40-50mln).
Reasumując wartość w księgach to w przybliżeniu 26,4+63,1+9,9=99,3mln. Rynkowa wartość może być wyższa o 70-100%, ale to moja subiektywna ocena, każdy ma prawo myśleć inaczej.
3 Działki pod nowe salony w Katowicach (ul Bocheńskiego) i w Warszawie (ul. Puławska) nie są na sprzedaż, raczej świadczy to planach inwestycyjnych, niż desperacką próbą ratowanie przed upadłością.
4 Zysk firmy za 2021 wyniesie (moim zdaniem) 15mln. To oczywiście trochę wróżenie z fusów, dużo zależy od magicznych zapisów księgowych, może być duża różnica w każdą stronę.
Rok 2021 jest słaby z powodu braku dostępności samochodów, spadek sprzedaży Jaguara, w porównaniu do już słabego (dla JLR) 2020 to -34,9% (dane Samar za 10 miesięcy). Jeżeli w przyszłym roku sprzedaż wzrośnie o 50% to zysk może wzrosnąć spokojnie o 200% do 45mln. Nie będę się rozpisywał o wpływie kosztów stałych i zmiennych na zysk, po prostu coś takiego istnieje, jak ktoś chce to doczyta.
 
Ps. Do przemyślenia:
Na świętej pamięci Ursusie po słabszych informacjach były wzrosty + 100%, potem powolny zjazd do bazy. Tu jest wzrost o kilka %, an kolejnych sesjach marazm. Pytanie brzmi: na której spółce papier upychano w rynek przed spodziewanym upadkiem, a na której zbierano przed spodziewanymi dobrymi wynikami.
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
BAHOLDING 0,78% 0,52 2023-03-24 17:00:00