Forum Giełda +Dodaj wątek

Katarzyna Kucharczyk 10-01-2011, ostatnia aktualizacja 10-01-2011 02:52

Zgłoś do moderatora
Katarzyna Kucharczyk 10-01-2011, ostatnia aktualizacja 10-01-2011 02:52
Latteria Tinis, spółka zależna North Coast, w 2010 r. miała blisko 30 mln zł przychodów –szacuje Giorgio Pezzolato


źródło: Archiwum
Giorgio Pezzolato, wiceprezes spółki North Coast
+zobacz więcej– Na pierwsze półrocze 2011 r. zakładamy ok. 30 mln sprzedaży, a na drugą połowę dużo więcej, co w konsekwencji może dać blisko 100 mln zł w całym 2011 r. – mówi wiceprezes North Coast. Spodziewa się, że w tym roku Latteria Tinis wyjdzie już na plus. – Ale na to potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy – zaznacza.

North Coast zajmuje się dystrybucją żywności importowanej. Z kolei Latteria Tinis to mleczarnia, której większość produkcji ma trafiać na eksport do krajów zachodnioeuropejskich, m.in. Włoch i Francji. – Rosnąca sprzedaż w Latterii już w dużym stopniu kompensuje nam ryzyko walutowe spółki North Coast, która dokonuje zakupów w euro, a sprzedaż realizuje w złotych – mówi Pezzolato.

Na razie giełdowa spółka nie planuje przejęć. – Naszym priorytetem jest rozwój North Coastu oraz Latterii – potwierdza wiceprezes. Zarząd rozważa publikację prognoz finansowych. Może to zrobić jeszcze w tym kwartale. – Zakończona inwestycja w mleczarnię oraz zdobyte kontrakty pozwolą nam na dość precyzyjne określenie przyszłej sprzedaży oraz zysku – mówi Pezzolato.

Jego zdaniem ostatni kwartał 2010 r. grupa może zaliczyć do udanych. – Sprzedaż zwiększyła się istotnie, to jest o ponad 20 proc. w stosunku do ostatniego kwartału 2009 r. (wtedy wyniosła ok. 28,5 mln zł – red.). W spółce North Coast mamy zmianę tendencji, odnotowaliśmy wzrost sprzedaży, która wcześniej spadała, oraz poprawiliśmy wynik netto – mówi wiceprezes.

Jego zdaniem cały 2010 r. grupa zakończyła wynikami lepszymi niż w 2009 r. Wtedy miała 115 mln zł przychodów i 133 tys. zł straty. Tymczasem sam North Coast miał 4 mln zł czystego zarobku i 108,6 mln zł sprzedaży.

Latteria Tinis zawarła z Pekao cztery umowy leasingu finansowego. Wynagrodzenie z ich tytułu wynosi ok. 1,13 mln euro. Umowy zostały zawarte na 60 miesięcy. Ich zabezpieczeniem jest m.in. weksel in blanco oraz przystąpienie do długu North Coastu.

Najwięksi akcjonariusze spółki zasiadają w jej zarządzie. Zarówno Pezzolato, jak i prezes Silvano Fiocco kontrolują po 32,14 proc. akcji. OFE PZU Złota Jesień ma ok. 9,8 proc.

PARKIET

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50