Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  18,10 zł , zmiana od tamtej pory: 44,75%

Kapitał zapasowy, dywidenda lub wezwanie.

Zgłoś do moderatora
Kapitał zapasowy - stan na dzień 31 grudnia 2020 r:
z podziału zysku: 211 629 000 zł.
Mają w kapitale zapasowym ponad 211 mln zł niepodzielonego zysku, to daje prawie 13 zł na jedną akcję. Nie możemy pozwolić żeby akcjonariusze nic z tych pieniędzy nie dostali. Chcieli ściągnąć firmę w wezwaniu za grosze ok. 11 zł i przejąć cały kapitał zapasowy. Niech dają dywidendę z lat ubiegłych lub niech robią wezwanie na pozostałe 4 300 000 akcji po cenie godziwej. Z samego kapitału zapasowego daje to 49 zł na te akcje, które nie są ich własnością.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ORZBIALY 0,77% 26,20 2021-09-24 16:43:04