Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Już niedługo HAWE skupi akcje z rynku bo taki będzie wymóg

Zgłoś do moderatora
Spółki wykluczone z GPW będą musiały odkupić akcjeNa 21 lipca 2019 planowane jest wejście w życie przygotowywanej dużej nowelizacji ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu. Wśród wielu przygotowywanych zmian, jedna jest szczególnie istotna dla inwestorów indywidualnych. Wprowadza ona bowiem do ustawy o ofercie publicznej procedurę odkupu akcji od akcjonariusza mniejszościowego, w przypadku gdy akcje spółki zostały wykluczone z obrotu. Jak podkreśla ustawodawca w uzasadnieniu do projektu ustawy „Wprowadzenie tych przepisów uzasadnione jest ze względu na ochronę interesów akcjonariuszy mniejszościowych i umożliwienie im zbycia akcji spółki, w przypadku gdy spółka ta nie jest już notowana na rynku regulowanym”. Ustawa przeszła właśnie etap konsultacji publicznych. Postępy prac można śledzić na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Postulat wprowadzenia obowiązku odkupu akcji w przypadku wykluczenia akcji z obrotu na skutek kary nakładanej przez GPW

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.