Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,28 zł , zmiana od tamtej pory: -3,21%

JSW 50% WĘGLA EKSPORTUJE

Zgłoś do moderatora
Grupa JSW S.A. jest jednym z największych eksporterów w Polsce. Około 46% produkcji spółki trafia na eksport. W roku 2011 wartość eksportu JSW wyniosła 3,93 mld zł (w tym koksu – 3,19 mld zł, i węgla – 739 mln zł). Około 90% eksportu Grupy trafia na rynki Unii Europejskiej, głównie do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

Duża część trafia także na Indie

Podpisane porozumienie potwierdza ciągłość współpracy w zakresie sprzedaży koksu produkowanego w grupie JSW do Grupy Essar nawet do roku 2030. Essar Steel jest jednym z największych producentów stali, którego roczna produkcja surówki w zakładach na północnym zachodzie Indii wynosi 10 mln. ton. Koks z GK JSW trafia do Essar Steel od roku 2009 i jest wykorzystywany do produkcji stali w procesie wielkopiecowym i Corex. Obecność na rynku indyjskim pozwala na zabezpieczenie przed wahaniami koniunktury na rynku europejskim, gdzie wykorzystanie całkowitych mocy produkcyjnych wielkich pieców pozostaje na poziomie ok. 70 – 75 %. Umowa wpisuje się w powstającą długofalową strategię JSW, która powinna zapewnić spółce optymalny rozwój oraz zdolność do funkcjonowania na niestabilnym i dynamicznie zmieniającym się rynku węgla i koksu. Jej prorozwojowy fundament oparty został m.in. na zwiększeniu efektywności produkcji węgla koksowego oraz sprzedaży końcowego produktu, jakim jest koks.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 4,03% 19,63 2019-12-06 17:02:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.