Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,48 zł , zmiana od tamtej pory: -11,15%

Journal of the American Heart Association - czyżby przyczyna spadków?

Zgłoś do moderatora
W eksperymencie wzięło udział 36 osób w wieku 50-79 osób z podwyższonym ciśnieniem krwi. Badanych podzielili na dwie grupy. Obie korzystały z urządzenia, które wytwarza opór podczas wdychania powietrza. Obie miały proste zadanie – ćwiczyć 6 dni w tygodniu przez około 5 minut. Ćwiczenie polegało na wzięciu 30 oddechów przez wspomniane urządzenie. Różnica między grupami polegała na tym, że w grupie badanej opór był silny, a w grupie kontrolnej niewyczuwalny. Oczywiście żadna z grup nie wiedziała, że ten element ma znaczenie.Po 6 tygodniach porównano wyniki w obu grupach mierząc skurczowe ciśnienie krwi. Okazało się, że w grupie „z oporami” zanotowano znaczny jego spadek, porównywalny z tym, co udaje się osiągnąć dzięki lekom i/lub wdrożeniu strategii zdrowego trybu życia. Grupa „bez oporów”, kontrolna, nie wykazała istotnych zmian w ciśnieniu. Odnotowano również 45-procentową poprawę funkcji śródbłonka naczyń krwionośnych, co przekłada się na elastyczność ścian tętnic, oraz obniżenie markerów stanu zapalnego. Co ciekawe wynik utrzymywał się w 75% nawet w 6 tygodni po zaprzestaniu ćwiczeń.Ćwiczenie jest bardzo proste, co również ma wielkie znacznie – z badanej grupy cały cykl ukończyło aż 95% osób. To naprawdę dużo i dobrze to rokuje na przyszłość. O ile ta metoda faktycznie będzie miała zastosowanie. Nie jest jeszcze jasny mechanizm wywołujący takie efekty. Również grupa badana była bardzo niewielka, więc naukowcy podkreślają, że badanie trzeba powtórzyć na znacznie większej liczbie osób.

https://www.crazynauka.pl/5-minutowe-cwiczenie-oddechowe-obniza-cisnienie-krwi-obiecujace-wstepne-badania/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 0,99% 10,20 2021-09-17 16:19:15
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.