Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Joe Biden trzeci raz nie przyleci do Polski

Zgłoś do moderatora

Gdyby nie kontrakty na zakup uzbrojenia przez Polskę w USA ,dawno by nas amerykanie spłycili ,
a tak póki mają jeszcze z nas zysk to nam pozwalają na fikanie .
Raczej prędzej niźli później dostaniemy za to co PiS wyprawia potężnego kopa w zadło.

Masowy napływ imigrantów za sprawą polskich urzędników utwierdza przekonanie w Waszyngtonie o niewydolności naszego państwa. Ale nie zmieni polityki Białego Domu wobec Warszawy.

Od lutego zeszłego roku czerwone linie, na których przekroczenie przez polskie władze Amerykanie się nie godzą, zostały więc znacznie cofnięte. To już tylko afery naprawdę grube jak próba wykluczenia z wyborów lidera opozycji (Lex Tusk) czy obrona tego, co zostało z wolności mediów (TVN). 
Wszystko to przyczynia się jednak do tego, że Polska jest odsuwana od udziału w kluczowych decyzjach dotyczących przyszłości naszego regionu. To z Paryżem, Londynem i Berlinem administracja Joe Bidena koordynuje skalę i jakość wsparcia wojskowego dla Ukrainy. To z tymi partnerami zastanawia się, jaką strategię przyjąć wobec Chin i innych, kluczowych sojuszników Moskwy. I to zapewne w tym gronie w pewnym momencie zacznie ustalać, na jakich warunkach zawrzeć pokój z Rosją i odbudować Ukrainę. Chyba, że do tego czasu sposób rządzenia w Warszawie będzie już inny.