Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,19 zł , zmiana od tamtej pory: 47,90%

JHM zmiana trend na wzrostowy

Zgłoś do moderatora
Trend wzrostowy na zakończenie roku
Zgodnie z zapowiedziami Zarządu na koniec 2016 roku JHM DEVELOPMENT S.A. poprawia wyniki. Widoczne jest to już w wynikach sprzedażowych za miesiąc listopad, a perspektywa ostatniego miesiąca i kolejnych lat napawa dużym optymizmem.
W listopadzie sprzedano 35 mieszkańw tym podpisano 21 umów przedwstępnych oraz 14 aktów notarialnych przenoszących własność.
Poziom sprzedaży w listopadzie i dobra perspektywa na grudzień przełoży się na znaczną poprawę wyników Spółki za IV kwartał. Wpływ na to ma przede wszystkim uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lokali w Koninie i w Łowiczu. „Tak jak wielokrotnie zapewniałam ten rok zamkniemy z dobrym wynikiem finansowym. A realizacja rozpoczętych w tym roku i zaplanowanych na 2017 r. projektów zapewni poprawę wyników w kolejnych latach"- podsumowuje Regina Biskupska, Prezes Zarządu JHM DEVELOPMENT S.A. Wolumen sprzedaży w 2017 roku zapewnią przede wszystkim projekty w Katowicach i w Rumii, które będą oddawane w przyszłym roku. Natomiast, na dobre wyniki finansowe w 2018 roku, będą miały również wpływ obecnie realizowane inwestycje w Brzezinach k. Łodzi, w Skierniewicach i w Żyrardowie.
Dobre wyniki w listopadzie i w grudniu dzięki zakończeniu inwestycji w Łowiczu oraz w Koninie
Spółka uzyskała w połowie listopada br. pozwolenia na użytkowanie budynków w Łowiczu przy ul. Medycznej (25 mieszkań) i budynków zlokalizowanych w ramach II etapu „Osiedle Diamentowe" w Koninie (144 mieszkania), co pozwoliło na rozpoczęcie zawierania umów notarialnych przenoszących własność lokali. „Oczekujemy, że przełoży się to na znaczną poprawę wyników sprzedaży jeszcze przed końcem roku" - mówi Kaja Mirgos, Dyrektor Sprzedaży JHM DEVELOPMENT S.A. Obydwie inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na atrakcyjną formę architektoniczną oraz bardzo dobre lokalizacje. Przewidywane są kolejne etapy, które będą realizowane w następnych latach „Obecne wyniki sprzedaży pozwalają nam stwierdzić, że w przeciągu roku sprzedamy większość lokali w tych inwestycjach. Znamy rynek, na którym działamy i dbamy aby nasze projekty były dostosowane do oczekiwań klientów oraz obecnie panujących trendów. Wiemy, że inwestowanie głównie w niewielkie projekty zapewni nam szybki zwrot inwestycji i płynność sprzedaży" - dodaje Kaja Mirgos.
Zakończenie sprzedaży w inwestycjach zrealizowanych
Spółka zakończyła sprzedaż I etapu inwestycji „Osiedle Diamentowe" w Koninie" (144 mieszkania) i w budynku wielorodzinnym w Rawie Mazowieckiej przy ul. Kazimierza Wielkiego (34 mieszkania). 
W bieżącym roku zakończona zostanie również sprzedaż lokali w inwestycji z I etapu „Osiedle Na Wzgórzu" w Brzezinach (128 mieszkań).
Przedsprzedaż w nowych inwestycjach
W listopadzie Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. rozpoczęła budowę nowej inwestycji w Skierniewicach przy ul. Kopernika 15A (35 mieszkań). Budowa potrwa 1,5 roku. „Jesteśmy bardzo optymistyczni odnośnie tempa sprzedaży w ramach nowego projektu. W trakcie zaledwie trzech miesięcy, czyli od momentu ogłoszenia rozpoczęcia przedsprzedaży, podpisano umowy przedwstępne na ponad 30% mieszkań." - mówi Kaja Mirgos. Spółka spodziewa się, że wszystkie lokale zostaną sprzedane przed zakończeniem budowy. Równocześnie rozpoczęto budowę i przedsprzedaż kolejnego etapu inwestycji w Brzezinach k. Łodzi.(56 mieszkań).
Jeszcze przed końcem roku Spółka rozpocznie budowę II etapu „Osiedle Okrzejówka" 
w Żyrardowie przy ul. Okrzei (34 mieszkań). Spółka dostrzega w tym mieście duży potencjał w związku z atrakcyjną lokalizacją w centrum miasta, nieopodal Dworca PKP.  Dobre połączenie z głównymi węzłami komunikacyjnymi, szybki dojazd do stolicy (30 min. pociągiem) i duże zainteresowanie inwestycją zapewni szybką sprzedaż mieszkań.
  • JHM zmiana trend na wzrostowy Autor: ~xxx
  • Buhaha Autor: ~Tak

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.