Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,80 zł , zmiana od tamtej pory: -34,90%

Jeszcze chwila i premiera...:-)

Zgłoś do moderatora
Bakery Simulator z portfolio wydawniczego Gaming Factory 10 listopada zadebiutuje w wersji na PC. Miesiąc wcześniej na rynek trafi także Farming Life oraz duża aktualizacja Castle Flippera, których Gaming Factory jest współwydawcą. W pierwszy półroczu br. spółka wypracowała prawie 0,83 mln zł przychodów netto ze sprzedaży.
Gaming Factory wypracowała w I półroczu 2021 r. prawie 0,83 mln zł przychodów netto ze sprzedaży
– Przed nami pracowita końcówka roku. Za sześć tygodni do sprzedaży trafi długo wyczekiwana przez graczy produkcja Live Motion Games – Bakery Simulator. To jedna z dwóch kluczowych premier w tym roku, z którą wiążemy duże nadzieje. Zadaniem gracza jest prowadzenie własnej piekarni, co wiąże się z realizacją zamówień oraz terminowym dostarczaniem pieczywa do klientów. Sama gra koncentruje się na rozgrywce jednoosobowej oraz widoku z perspektywy FPP. 18 października do sprzedaży także inny symulator – Farming Life, w którym symulację farmy połączyliśmy ze strategię ekonomiczną – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.

– Od momentu publikacji w serwisie Steam projekt cieszy się dużym zainteresowaniem graczy – dodaje.
Twórcy Farming Life, za której produkcję odpowiada Pyramid Games, postawili na zróżnicowaną i relaksującą rozgrywkę. Celem gracza będzie odbudowa świetności rodzinnej farmy. Cena detaliczna projektu w wersji na PC wyniesie 12,99 USD.W zależności od wyników sprzedażowych zostanie podjęta decyzja o portach na konsole.
Od stycznia do czerwca br. przychody netto ze sprzedaży Gaming Factory wyniosły niespełna 0,83 mln zł. W tym czasie premiery miały cztery produkcje studia: Gunslingers&Zombies, Sapper: Defuse The Bomb Simulator –w trybie wczesnego dostępu– oraz Foodtruck ArenaCastleFlipper w pełnej wersji. Ta ostatnia, której właścicielem praw autorskich jest Gaming Factory, w pierwszym tygodniu sprzedaży pokryła koszty produkcji i marketingu. Producentem PC-towej wersji hybrydy renovatora i buildera jest Pyramid Games. Za wydanie gry odpowiadały wspólnie Gaming Factory iUltimate Games. Gra na bieżąco jest rozwijana i aktualizowana w oparciu o feedback od graczy. W najbliższych dniach ma nastąpić duża bezpłatna aktualizacja.
W lutym Gaming Factory podpisało  z firmą Liquid Engine Development umowę wydawniczą na produkcję i wydanie PC-towej wersji gry Buried In Ice. Gra docelowo ma zostać wydana również w wersji na inne platformy, w tym na konsole SONY, Microsoft, Nintendo.
W pierwszym kwartale br. spółka zależna Vision Edge Entertainment podpisała umowę na produkcję gry DinosReborn, która powinna trafić do sprzedaży na koniec 2022 roku. To największy tytuł w dotychczasowej historii działalności Grupy Kapitałowej Gaming Factory.
W marcu Gaming Factory zawarło umowę z VRAAR na produkcję minimum sześciu gier w perspektywie dwóch lat za kwotę nie niższą niż 500 tys. zł. Umowa pozwoli na zaistnienie na rozwijającym się rynku rozszerzonej rzeczywistości z grami tworzonymi od podstaw z myślą o tej technologii.
https://comparic.pl/wp-content/uploads/2021/09/masterclass_2021_7.webp
W maju br. Gaming Factory wypłaciło Akcjonariuszom 1,5 mln zł dywidendy, co stanowi 74 proc. jednostkowego zysku netto spółki raportowanego za 2020 rok. Pozostałe środki, w kwocie 0,52 mln zł, stanowią kapitał zapasowy firmy.
W lipcu spółka wprowadziła do sprzedaży grę Foodtruck Arena, za której produkcję odpowiada studio Cat-astrophe Games. Gra łączy w sobie rywalizację sportową i wyścigi samochodowe.
We wrześniu Gaming Factory, wówczas główny akcjonariusz Art Games Studio, sprzedało 630,3 tys. akcji spółki i pozbyło się wszystkich posiadanych 11,46 proc. akcji producenta gier.
– Od dawna byliśmy w Art Games Studio jedynie pasywnym inwestorem. Środki pozyskane w ramach tych transakcji wystarczą nam na realizację przynajmniej dwóch nowych projektów, co leży w interesie naszych akcjonariuszy – komentuje Mateusz Adamkiewicz.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GAMFACTOR -0,31% 6,38 2022-05-19 12:32:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.