Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,45 zł , zmiana od tamtej pory: -0,32%

Jesteśmy na dobrej drodze

Zgłoś do moderatora
Grupa Kapitałowa Emitenta po I kwartale 2021 r. osiągnęła przychody o 30,1% wyższe niż w analogicznym okresie 2020 r. Na osiągnięty wynik wpływ miały działania zapoczątkowane w 2020r. i kontynuowane w 2021r.,zmierzające do rozwoju nowych kanałów dystrybucji i punktów sprzedaży dla nowych produktów i marek dedykowanych do różnych segmentów rynku. W związku z oczekiwaniami kluczowych klientów drogeryjnych, w segmencie pielęgnacji włosów oraz w oparciu o trendy związane z naturą i dbałością o naszą planetę,w pierwszym kwartale 2021 roku została wprowadzona na 19rynek nowa marka FavoriteNature. Efektem tych działań był wzrost sprzedaży o 49,2% kategorii HairCare w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jednocześnie Grupa Kapitałowa zmniejszyła stratę z działalności operacyjnej i stratę netto w porównaniu do I kwartału roku2020. Natomiast wpływ na ujemny kapitał własny miały wydatki ponoszone na badania nad innowacyjnym lekiem 1-MNA, które były rozliczane w latach ubiegłych oraz w I kwartale 2021r. Ponadto wpływ na wyniki w najbliższym kwartale będzie miało rozliczenie kosztów przeprowadzonych badań na modelach zwierzęcych. Jednocześnie ewentualne dalsze badania w ramach komercjalizacji projektu 1-MNA będą prowadzone w sytuacji pozyskania kapitału zewnętrznego, a więc nie będą obciążać bieżącej działalności operacyjnej spółki Pharmena i wyniku na poziomie całej Grupy Kapitałowej.Jednocześnie pandemia COVID-19 miała mniejszy wpływ na wyniki finansowe, ponieważ restrykcje w I kwartale 2021 r. były łagodniejsze niż w 2020r. Również pojawienie się szczepionek na COVID-19 pozwala oczekiwać, iż w drugiej połowie roku 2021 sytuacja w Polsce,jak i na świecie powinna się poprawiać i restrykcje zaczną być znoszone, co powinno mieć pozytywny wpływ na wielkość sprzedaży, zwłaszcza na rynku krajowym. Z powyższych względów kontynuowanie działalności nie wydaje się zagrożone.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 4,67% 9,42 2021-12-03 14:05:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.