Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,09 zł , zmiana od tamtej pory: -4,27%

Jest zgoda czekamy na ruch emitela

Zgłoś do moderatora
Emitel zmieni właściciela. Jest zgoda
Zespół wGospodarce
Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

Udostępnij:
Opublikowano: 23 marca 2022, 12:30

1
Powiększ tekst

Brytyjski fundusz inwestycyjny Cordiant Digital poinformował, że otrzymał zgodę antymonopolową od polskich władz na przyjęcie operatora radiotelekomunikacyjnego Emitel, znanego m.in. z nadawania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej – informuje portal wirtualnemedia.pl.

Brytyjski fundusz inwestycyjny Cordiant Digital poinformował, że otrzymał zgodę antymonopolową od polskich władz na przyjęcie operatora radiotelekomunikacyjnego Emitel, znanego m.in. z nadawania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

W Polsce decyzje w sprawie takich transakcji musi zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W komunikacie dla inwestorów Cordiant zdradził, że zgoda na zakup Emitela to ważny krok w wieloetapowym procesie zatwierdzania zakupu przez organy regulacyjne. Fundusz dodał, że po rosyjskiej inwazji na Ukrainę polski złoty osłabił się wobec funta i wykazywał zwiększoną zmienność. W rezultacie firma postanowiła wdrożyć strategię zarządzania ryzykiem walutowym.

Przez 8 ostatnich lat Emitel należał do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, który w 2021 roku przymierzał się do sprzedaży jego akcji na warszawskiej giełdzie. Na początku stycznia informowaliśmy, że spółkę przejmuje Cordiant Digital. Fundusz wycenił wówczas firmę na 352 mln funtów – podaje portal wirtualnemedia.pl.

W komunikacie wyliczono, że do Emitela należy m.in. 521 wież emisyjnych, infrastruktura do internetu rzeczy i smart city oraz sieci światłowodowe. Zauważono, że z nadawcami kanałów obecnych w naziemnej telewizji cyfrowej firma ma umowy na 10 lat.

REKLAMA

Cordiant jest również właścicielem czeskiej firmy nadawczej CRA, która posiada 660 wież emisyjnych, 3730 km sieci światłowodowej. Do funduszu należy także DataGryd, amerykański operator centrów danych.

Po przejęciu Emitela łączna wartość firmy przekroczy 1,1 mld funtów. Spółka zwraca uwagę w komunikacie, że po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę jej operatorzy radiokomunikacyjni wspierają uchodźców. W Polsce Emitel w ramach multipleksu DAB+ Polskiego Radia nadaje sygnał ukraińskiego radia. Analogiczna emisja jest też prowadzona w Czechach.
  • Jest zgoda czekamy na ruch emitela Autor: ~Zzzzzzzz

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
06MAGNA -2,00% 3,92 2023-10-02 17:02:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.