Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,83 zł , zmiana od tamtej pory: 17,59%

Jest przestrzeń do podwyżek stóp procentowych w Polsce - Litwiniuk, RPP

Zgłoś do moderatora
17.08.2022, Warszawa (PAP) - Jest przestrzeń do podwyżek stóp procentowych - ocenił w TOK FM członek RPP Przemysław Litwiniuk. Zaznaczył jednak, że - z punktu widzenia dostępnych do tej pory danych - nie postrzega jej jako dużej.

Litwiniuk, zapytany czy jest w Polsce przestrzeń do podwyżek stóp procentowych, powiedział: "W moim przekonaniu niestety tak, nie postrzegam jej jako dużej - przynajmniej z punktu widzenia danych z dnia dzisiejszego i dni poprzedzających. Zobaczymy co dziś GUS powie o PKB. Dopóki rośnie inflacja bazowa, dopóki jest uporczywa i rozlana w polskiej gospodarce, dopóki rząd zapowiada aktywną politykę fiskalną, dotąd istnieje ta przestrzeń". (PAP Biznes)

https://stooq.com/n/?f=1504540

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ALIOR 0,18% 33,90 2022-11-25 17:03:42