Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,40 zł , zmiana od tamtej pory: -4,30%

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Zgłoś do moderatora
"Pandemia sprawiła, że Polacy jeszcze chętniej zmieniają swoje wnętrza, a także coraz częściej korzystają z udogodnień, jakie oferuje im rynek e-commerce. Jednym z trzech najczęściej kupowanych produktów są farby" – mówi Magdalena Wiśniewska, kierownik działu zarządzania projektami w Bricomarché, cytowana przez "GW".
"Planując remont, trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Drożeją przede wszystkim usługi" - podkreśla "GW". Według niej z danych serwisu WielkieBudowanie.pl wynika, że w marcu bardzo podrożały usługi malarskie – miesiąc do miesiąca aż o 4,4 proc. Montaż paneli podłogowych zdrożał o 3,1 proc., usługi stolarskie i parkieciarskie o 2,4 proc.
"Wraz z nadejściem sezonu na remonty i odświeżanie lokali cen w branży wykończeniowej mają już tendencję rosnącą. I tak pozostanie co najmniej do lipca" – przewidują analitycy serwisu cytowani przez dziennik.
Gazeta zauważa też, że drożeją materiały budowlane. "Z analizy Grupy PSB, do której należą sklepy Mrówka i Profi, wynika, że ceny w lutym 2021 r. wzrosły średnio o 2,6 proc. w stosunku do lutego 2020 r. Najbardziej podrożały płyty OSB (14 proc.), sucha zabudowa (10,6 proc.), wapno (6,5 proc.). Drożeją też farby i lakiery. Ceny tych ostatnich będą jeszcze szły w górę. Polski Związek Producentów Farb i Klejów podkreśla, że na rynku chemii budowlanej obserwuje się gigantyczne podwyżki, nienotowane od kilku lat" - podaje "GW". (PAP)
  • Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej Autor: ~koneser

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNIEZKA 0,00% 84,60 2021-08-03 14:46:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.