Forum Giełda +Dodaj wątek

Jeśli zechcesz odejść-odejdź-jeśli zechcesz wróć

Zgłoś do moderatora
Podejmuj decyzje swiadomo, a to pisze konkurencja która sie nie umywa, ze wzgledów konkurencyjnych i wogole mozliwosci, a sponsoruje polska reprezentacje(myśle ze niedługo):"Rynek ogólnie wygląda tak jeśli chodzi o wartość: http://waluty.onet.pl/pierwszy-cinkciarz-iii-rp,18893,5609401,3,prasa-detal

W e-kantorach – a oprócz Cinkciarza działa kilka podobnych firm – wymienia się rocznie waluty za około 17-20 mld zł. W tradycyjnych kantorach za 150 mld zł. Jest więc z czego uszczknąć. A e-kantory mają zalety, których tradycyjne nigdy mieć nie będą.

E-kantory kwitną. Bankom to nie w smak. – Wiedzą jednak, że nie walczy się z przeznaczeniem, ale trzeba się z nim sprzymierzyć – śmieje się Pióro. Jego Cinkciarz rozrasta się tak szybko, że 70 pracowników nie mieści się już na wynajmowanych przez firmę trzech piętrach kamienicy. W jej sąsiedztwie powstaje już biurowiec, do którego wkrótce się przeniosą.

– Osoby z kredytami na głowie nie są już jednak dla nas jedynym istotnym źródłem przychodu. Ich miejsce zajęli mali przedsiębiorcy – zbyt mali, by negocjować dobre kursy z bankami. Przychodzą do nas z kilkunastoma czy kilkudziesięcioma tysiącami euro do wymiany. Znaczna, choć najmniejsza grupa klientów to osoby indywidualne, np. wymieniające walutę ze względu na wakacyjny wyjazd – tłumaczy Łukasz Olek, współzałożyciel serwisu Internetowykantor.pl, który po połączeniu sił z Walutomatem.pl (społecznościowa platforma wymiany walut) stanowi w Polsce jedyną poważną konkurencję dla Cinkciarza.

itd

Jakie wnioski dla mnie? Moim zdaniem rynek wymiany walut jest większy za granicą niż teraz w Polsce, czyli więcej niż 20 mld złotych. Mając z papier z knf są wiarygodni, są na giełdzie i niech wymienią tyle z 1/3 tej kasy to już miliony zysku. No a przecież mają licencje na wymianę walut w prawie 30 krajach i to się rozkręca dopiero. Wg mnie w/w w skrócie wyjaśnia, dlaczego akcji nie ma akcji na rynku no i ja się temu nie dziwie. Skoro taki cinkciarz jest sponsorem reprezentacji to czemu niby z trejdo nie ma być podobnie ? Oczywiście w sensie wielkości zysków. "

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IGORIA -1,37% 0,43 2021-01-25 10:57:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.