Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  128,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,94%

Jedyna nieprzewartościowana jeszcze spółka deweloperska !!!

Sprzedałem, zarobiłem i kupiłem INPRO. To Jedyna nieprzewartościowana jeszcze spółka deweloperska na GPW która ma duże i stabilne zyski. 

https://www.bankier.pl/forum/forum_o_inpro,6,21,10000000885.html 

Budują w Trójmieście od początku lat 90.

Mają też luksusowe hotele i inne nieruchomości na wynajem.
Wszyscy właściciele/prezesi są inżynierami budownictwa.

Są małe obroty ale dla małych inwestorów to nie problem.

Zysk spółki w stosunku do kapitału początkowego w ostatnim roku 20,15% (2021-Q2).

Zyski w długim okresie stabilne i mocny trend wzrostowy.

Można nadal jeszcze kupić poniżej wartości księgowej - niewiarygodne przy dzisiejszych cenach nieruchomości !!!
Cena / Wartość księgowa  0.95 -- DOMDEV 2.83  

Cena / Zysk    5,38  

Dywidenda za 2020: 6,25% -- po dzisiejszej cenie 

Prześwietliłem i porównałem z innymi deweloperami. Wypadła zdecydowanie najlepiej jeśli chodzi o potencjalny zysk dla inwestora.

Wg mnie cena jest niska bo są małe obroty a obroty są małe bo jest mały free float (większość wykupiły OFE po wejściu na giełdę). Mimo to w 2021 dokupywał też TFI. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DOMDEV 2,15% 114,00 2022-01-26 17:03:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.