Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,94 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

jednak można wyrządzić szkodę własnej spółce

Zgłoś do moderatora
cyt -
Znikająca pożyczka
Według prokuratury oskarżony w listopadzie 2017 r. pożyczył 420 tys. zł od Adriana W. na rzecz kierowanej przez siebie spółki deweloperskiej „Przedsiębiorstwo Budownictwa Społecznego BIS Sp. z.o.o.”
Pieniędzy jednak nigdy nie wpłacił na konto firmy, tylko je przywłaszczył. Kiedy Adrian W. w styczniu 2019 r. upomniał się o zwrot pożyczki, okazało się, że gotówki nie ma. Właśnie w ten sposób o pożyczce mieli dowiedzieć się pozostali wspólnicy „PBS BIS”.
Daniel S. nie przyznaje się do winy. Broni się, że donos na niego to efekt konfliktu z pozostałymi wspólnikami, a ci – według niego – o pożyczce doskonale wiedzieli wcześniej. Prokuratura jednak mu nie wierzy i stawia go przed sądem. Grozi mu 8 lat więzienia.
Niedługo po przesłaniu aktu oskarżenia prokuratura z Zielonej Góry wszczyna kolejne śledztwo, tym razem w sprawie wyrządzenia tej samej firmie „znacznej szkody w wysokości 383 932,46 zł poprzez nadużycie udzielonych uprawnień i niedopełnienia ciążących obowiązków związanych z prowadzeniem spraw spółki”.

link do reszty - https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wspolnik-lukasza-mejzy-oskarzony-prokuratura-przywlaszczyl-ponad-400-tys-zl/0733w8s,79cfc278

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.