Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,75 zł , zmiana od tamtej pory: -25,68%

jak z ich obligacjami, wykupuja?

Zgłoś do moderatora
znalazlem w sieci:

Spółka nie spłaciła nienotowanych na Catalyst papierów dłużnych serii F, które wygasały 19 września – informację tę otrzymaliśmy od jednego z obligatariuszy. Chodzi o dwuletnie obligacje ze stałym 11-proc. kuponem, które plasowane były w ramach emisji prywatnej do 2 mln zł. Ostatecznie z oferty spółka pozyskała 0,95 mln zł – wynika z archiwalnych danych znajdujących się na serwerze Domu Maklerskiego Aforti Securities (d. Invista DM), który pełnił rolę oferującego i doradcy finanowego. Obecnie strona internetowa brokera nie działa, w tym roku KNF cofnęła mu licencję na prowadzenia działalności maklerskiej.
Wcześniej, w sierpniu, Ketys Investents miał nie wykupić obligacji serii G. Środki trafiły do obligatariuszy, jak wynika z relacji jednego z nich, tylko w części, co zresztą nastąpiło z opóźnieniem. W międzyczasie spółka miała spłacić z opóźnieniem papiery serii E, które dla odmiany plasowane były w ramach emisji publicznej bez prospektu (pozyskano 733 tys. zł).
Podobnie jak w sierpniu, od spółki nie otrzymaliśmy wyjaśnienia, podany na jej stronie internetowej numer kontaktowy nie odpowiada. Ketys Investments Sp. z o.o., to firma należąca do Klaudiusza Sytka, głównego akcjonariusza giełdowego Aforti Holding.  

21 listopada 2016  Spółka nie spłaciła papierów dłużnych na 1,655 mln zł, które zapadały 28 października – dowiedzieliśmy się od obligatariuszy. Emitent odmówił komentarza. Chodzi o dwuletnie obligacje serii F, które były oprocentowane na stałe 9 proc. w skali roku.
Spółka nie informowała w komunikatach giełdowych o problemach z wykupem długu, natomiast do naszych pytań nie chciała się odnieść.
- Informujemy, że grupa Aforti Holding S.A. nie komentuje pomówień i plotek rozsiewanych przez byłych pracowników domu maklerskiego – napisano w stanowisku emitenta przesłanym do redakcji.
Informacje o braku wykupu otrzymaliśmy od dwóch obligatariuszy (dane do wiadomości redakcji), jeden z nich fakt posiadania papierów potwierdził także skanem świadectwa depozytowego.
Miesiąc temu – za jednym z czytelników – informowaliśmy, że Aforti Holding nie wykupiło przynajmniej części innej emisji. Spółka, pomimo trzech prób z naszej strony, nie zechciała odpowiedzieć na pytania o spłatę papierów dłużnych w sposób jednoznaczny.
Aforti Holding, to notowana na NewConnect grupa finansowa. Jej obligacje plasowane były wśród inwestorów detalicznych. Dług nigdy jednak nie został wprowadzony do obrotu na Catalyst.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AFHOL 0,70% 5,76 2021-10-22 16:05:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.