Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  35,28 zł , zmiana od tamtej pory: 31,12%

Jak używać STOP LOSS na przykładzie akcji XTB -> przerwij stratę !

Zgłoś do moderatora
Nagony zapewniały o 200 zł? Naopowiadano ci bajeczek o perełce? Dałeś się nabrać na silny sygnał zakupu który był preludium do potężnych spadków? Jeżeli wisisz na haku to może być ostatni moment na przerwanie straty.

Skuteczne stosowanie zlecenia Stop Loss to kluczowy element skutecznego handlu na giełdzie, którym warto się posługiwać w celu ochrony kapitału. To narzędzie umożliwia inwestorom precyzyjne określenie poziomu ryzyka, minimalizując potencjalne straty.
Zlecenie Stop Loss działa jak zabezpieczenie, pozwalając inwestorowi ustalić maksymalną wartość straty, jaką jest gotów ponieść. Kiedy cena aktywa spada do określonego poziomu, zlecenie automatycznie uruchamia się, sprzedając aktywo i minimalizując straty. To szczególnie ważne w zmiennej i nieprzewidywalnej naturze rynków finansowych.
Umiejętne stosowanie zlecenia Stop Loss wymaga analizy rynku, zrozumienia trendów i odpowiedniego określenia poziomu ryzyka. Inwestorzy, którzy potrafią skutecznie korzystać z tego narzędzia, są w stanie zabezpieczyć swoje inwestycje przed gwałtownymi spadkami cen, co jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu na rynkach finansowych.
Ponadto, zlecenie Stop Loss pozwala inwestorom zachować emocjonalną dyscyplinę, eliminując impulsywne decyzje w sytuacjach stresowych. To ważne, ponieważ emocje często wpływają na podejmowanie irracjonalnych decyzji, co może skutkować większymi stratami.
Podsumowując, umiejętne korzystanie z zlecenia Stop Loss to niezbędny element skutecznego zarządzania ryzykiem na giełdzie. Dzięki niemu inwestorzy mogą chronić swój kapitał, zachować dyscyplinę inwestycyjną i zwiększyć szanse na osiągnięcie długoterminowego sukcesu na rynkach finansowych.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTB -0,73% 46,26 2024-02-23 10:46:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.