Forum Jak ulokować pieniądze? +Dodaj wątek

jak odzyskac dług od brata

Witam,mam pytanie o poradę.Pożyczyłem bratu pieniądze na samochód w wysokości 3850 zł w 2013 roku,nie spisalismy umowy.Auto jest jednak zarejestowane na ojca,gdyz z powodu niszych kosztów opłącania ubezpieczenia.Tym samochodem użytkuje jednak tylko mój brat.Obiecał mnie spłacac co miesiąc,jednak tego nie robi.W ciagu tych 2 lat pozyczał ode mnie z około 1000 zł na naprawe samochodu.,więc razem wychodzi około 5000 zł.Obiecywał mi oddac,a tu nic,on dobrze zarabia grubo ponad 2000 zł miesięcznie,onzyje ponad stan,ciągle imprezuje,kupuje bardzo drogie ubrania.Wziął ostatnio ponad 4000 zł kredytu w banku na telefon,ubrania,imprezy i tak sobie wydaje a mnie nie spłąca .Juz nie wiem co robic,jak odzyskac pieniadze,Nie mamy zadnej umowy pozyczki.Jakies porady,isc do sadu z tym czy co,alae nie mam umowy,jakie to beda koszty..Zaznaczam ze zyjemy pod jednym dachem,zyje ponad stan,nabrał kredytow na to zycie bo chce miec te rzeczy juz a nie czekac.mysli ze dobrze zarabia to wszystko spaci i tak bedzie zawsze .Jakie macie porady?Jak je odyskac,na ugody nie idzie,bo od 2lat miał mnie spłącac a tu nic
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl