Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,50 zł , zmiana od tamtej pory: 4,42%

Jak leczyć płuca po covidzie?

Zgłoś do moderatora
Dodatkowo w naczyniach krwionośnych również licznie znajdują się enzymy konwertazy angiotensyny. Ich zakażenie przez koronawirusa SARS-CoV-2 powoduje uszkodzenie komórek śródbłonka i wykrzepianie wewnątrznaczyniowe (czyli powstawanie zakrzepów blokujących przepływ krwi w naczyniu). Związany z tym brak przepływu krwi powoduje niedotlenienie i nieodwracalne uszkodzenie narządów i tkanek. Prowadzi to do powstawania charakterystycznych zmian w płucach po covidzie. 
Jak widać wirus atakuje przede wszystkim drogi oddechowe, powoli niszcząc kolejne pęcherzyki płucne i osłabiając tym samym wymianę gazową. Dodatkowo może przyczyniać się do powstawania zakrzepów i blokowania przepływu krwi w niedużych naczyniach krwionośnych. Mimo że nie są to wszystkie sposoby wirusa by poczynić szkody w naszym organizmie to stanowią one większość wszystkich przypadków.

Regeneracja płuc po covidzie uwzględnia takie ćwiczenia oddechowe jak dmuchanie baloników, czy dmuchanie przez słomkę tak zwanych bąbelków pod wodą. Są też specjalne aparaty do dmuchania, gdzie trzeba stopniowo podnosić coraz cięższą kulkę przy pomocy siły wydechu. Bardzo pomocne będą też ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności – lekki trucht, szybki spacer czy jazda na rowerze. W miarę upływu czasu można zwiększać intensywność ćwiczeń i dokładać kolejne. Jeśli jednak, w którymś momencie poczujemy się źle, należy zaprzestać stosowania ćwiczeń. Jeśli dolegliwości nie mijają trzeba się skontaktować z lekarzem specjalistą.

https://www.medme.pl/artykuly/pluca-po-covid-19-jak-wygladaja-i-czy-sie-regeneruja,87748.html

Zamiast dmuchać w balonik nasz kandydat na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2, czyli 1-MNA w modelu zwłóknienia płuc, obstawiam że po stokroć będzie skuteczniejszy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 0,00% 9,92 2021-10-25 15:57:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.