Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,42 zł , zmiana od tamtej pory: -81,73%

Jak ja widzę rozwój wydarzeń na Presco

Zgłoś do moderatora
Trochę się nam transakcja przedłuża ale trzeba być cierpliwym a zostaniemy sowicie wynagrodzeni :-)
Wyliczenia były już robione wielokrotnie ale napiszę jak ja to widzę w przybliżeniu : 215 mln kasa od kruka – minus 45 mln spłata obligacji i zobowiązań – minus spłaty dłużników 20 mln pozostaje 140 mln gotówki przy kapitalizacji 110 mln. Jeżeli będą firmę pożyczkową rozkręcać od zera myślę że wystarczy im 30 mln (patrząc na Eurocent z newconnect który ma 15 mln pożyczek i zyski na poziomie 5 mln i 2 mln obligacji) i wtedy mają 10 mln zysku rocznie, jeżeli chcieliby przejąć jakąś firmę pożyczkową z bazą klientów i sprzedaży i dołożyć kasy na nowe pożyczki wówczas oceniam że z 60 mln potrzebują. Pozostałą gotówkę powinni wypłacić akcjonariuszom i mamy albo 110 mln albo 80 mln. Patrząc w raport finansowy mają 76 mln zysków zatrzymanych i dojdzie np. 1 mln zysku za 2015 wówczas powinni wypłacić 77 mln dywidendy co da stopę dywidendy na poziomie 70%, w przypadku takiej dywidendy każdy musi sobie oszacować ile kurs może urosnąć, ja liczę że minimum 50% może wzrosnąć i wtedy stopa dywidendy będzie bliska 50% . Oczywiście jest wiele wariantów co Presco zrobi z kasą ale ja nastawiam się na dużą wypłatę i widać że większość tak liczy gdyż obroty są niewielkie od dłuższego czasu czyli poinformowani czekają na więcej. Powyższa analiza jest moją wizją i nie sugerujcie się nią podejmując swoje decyzje inwestycyjne :-)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
YOLO 0,00% 0,99 2021-06-22 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.