Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  53,40 zł , zmiana od tamtej pory: -35,32%

Ja sobie poczekam na sezon grzewczy a cena energetyka już wyższa niż CC

Zgłoś do moderatora
Ale ponieważ rosyjski gaz płynie do Europy po inwazji Rosji na Ukrainę i nałożonych przez Europę sankcji na Moskwę, kontynent walczy o alternatywne dostawy.

Pomimo powszechnych zobowiązań do stopniowego wycofywania węgla z sektora elektroenergetycznego, kraje, w tym Niemcy, Austria i Holandia, przygotowują się do zwiększenia produkcji energii z węgla jako środka awaryjnego.
Polska planuje „zwiększyć w tym roku produkcję węgla energetycznego z istniejących kopalń maksymalnie o 1,5 mln ton” – powiedział Reuterowi Janusz Olszowski, prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Górnictwa w e-mailowym oświadczeniu.

https://www.reuters.com/markets/commodities/poland-ukraine-increase-2022-coal-production-weather-cold-months-2022-06-24/

A tu taka ciekawostka apropos relacji cen CC vs. thermal coal

Przy obecnych cenach węgiel koksujący sprzedawany był za tonę za około 370 USD (537 AUD), mniej niż cena węgla energetycznego wynosząca 390 USD (566 AUD).

https://www.theguardian.com/australia-news/2022/jun/24/pandoras-box-experts-say-queenslands-windfall-from-coal-royalties-could-set-a-precedent

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BOGDANKA -7,89% 34,54 2022-09-26 16:49:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.