Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,90 zł , zmiana od tamtej pory: -8,44%

Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA?

Zgłoś do moderatora
Jak donosi jpost.com, wyprodukowany w Izraelu spray zmniejsza miano koronawirusa o 95 proc. w ciągu 24 godzin oraz o 99 proc. w ciągu 72 godzin. Enovid został opracowany w Kanadzie przez SaNOtize. Testy wykonano zaś w Wielkiej Brytanii.
Poinformowano, że spray może być używany do pięciu razy dziennie po kontakcie z wirusami. Mogą go używać dzieci od 12. roku życia. Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło go w styczniu 2021 roku. Na dniach pojawi się w sprzedaży.

Według firmy, skoro większość infekcji COVID-19 dotyczy nosa, sprawy jest skutecznym sposobem na ograniczenie ich rozprzestrzeniania się. Według badań, spray jest w stanie stłumić SARS-CoV-2 w ciągu dwóch minut – nawet zmutowane warianty Alfa i Gamma. Teraz testują go w starciu z wariantem Delta.

Spray tworzy blokadę dla koronawirusa. Tlenek azotu jest mechaniczną i chemiczną barierą przed infekcją wirusową w nosie, gdzie choroby układu oddechowego, takie jak COVID-19, przenikają do organizmu.
Spray ma być też skuteczny przeciwko innym wirusom układu oddechowego, na przykład wywołującym grypę.

https://nczas.com/2021/07/12/izrael-spray-do-nosa-ostatecznie-rozwiaze-kwestie-covida-optymistyczne-wyniki-badan/comment-page-1/

Ostatnie badania wykazały, że 1-MNA poprzez działanie na śródbłonek naczyniowy, zwiększa biodostępność tlenku azotu i reguluje zaburzoną pracę śródbłonkowej syntazy tlenku azotu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -3,85% 9,98 2021-10-20 17:00:00