Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,25 zł , zmiana od tamtej pory: -39,76%

Inwestor strategiczny - MERLIN

Zgłoś do moderatora

wg archiwum:

"Zarząd Merlin Group S.A. („Spółka” lub „Emitent”) informuje o rozpoczęciu negocjacji z potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia dalszego rozwoju Emitenta.

Rozpoczęcie przez Emitenta negocjacji z inwestorem jest konsekwencją podjętej w dniu 23 grudnia 2019 r. uchwały w sprawie emisji akcji serii Ł w trybie subskrypcji prywatnej.

Zarząd Spółki podkreśla, że na chwilę obecną żadne ostateczne decyzje co do wyboru inwestora w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju Emitenta nie zostały podjęte a rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, że negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków współpracy.
W ocenie Zarządu rozstrzygnięcie negocjacji powinno nastąpić w II kwartale 2020 r."

Działania zarządu prowadzone w zakresie pozyskania nowego inwestora strategicznego zakończyły się sukcesem, od września 2020 roku nowy Inwestor zaangażował się w działania operacyjne Spółki, wspierając zarząd w maksymalizacji efektu działań restrukturyzacyjnych oraz stabilizujących pozycję Merlin Group S.A. na rynku e-commerce w Polsce. Pozyskanie nowego inwestora strategicznego jest najważniejszym zadaniem w trzecim kwartale 2020, skutecznie przeprowadzonym przez zarząd.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MERLINGRP -3,77% 0,15 2022-01-20 14:56:09