Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,10 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Informacja na temat wznowienia obrotu akcji TXM

Zgłoś do moderatora
Cześć akcjonariusze.
Na moją prośbę odnośnie pytania co dalej z TXM na GPW otrzymałem dziś ail z odpowiedzią i poniżej wkleiłem pełną treść:

"Witam,

w nawiązaniu do Pana zapytań dotyczących wznowienia obrotu akcjami TXM chciałbym w pierwszej kolejności wskazać, że Spółka zobowiązana jest do zrealizowania kilku formalnych obowiązków by wznowić obrót akcjami.

Oczywiście większość czynności jest już od dłuższego czasu w toku. W tym zakresie należy wskazać, że Spółka skierowała do Sądu KRS wniosek o podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, który jest wynikiem konwersji wierzytelności zgodnie z zawartym układem w ramach postępowania restrukturyzacyjnego. Po dokonaniu wpisu Spółka będzie mogła zwołać kolejne walne zgromadzenie akcjonariuszy celem podjęcia stosownej uchwały w zakresie resplitu akcji. Rejestracja resplitu w KRS pozwoli wznowić obrót akcjami.

Wszystkie te czynności były/będą podejmowane niezwłocznie. Spółce również zależy na jak najszybszym wznowieniu obrotu akcji. Niestety ilość dokumentów oraz konieczność zachowania ustawowych terminów zwołania walnego zgromadzenia, a także szybkość procedowania przez Sąd KRS istotnie wpływają na czas przeprowadzenia całej operacji.

w przypadku dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

Szczęśliwego nowego roku!

pozdrawiam
r.pr. Bogusław Dragan
Dział Prawny TXM S.A."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TXM 5,49% 0,10 2020-03-19 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.