Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,30 zł , zmiana od tamtej pory: -11,32%

INFO! Umowa z Egiptem!

Zgłoś do moderatora
Pamiętacie wpisy w zeszłym tygodniu o zerwanych umowach z Egiptem? Dzisiaj mamy wyjaśnienie...

CENA PSZENICY ZE STAREJ UMOWY ZOSTAŁA PODWOJONA W ZAPISACH NOWEJ!

Ukraina renegocjowała kontrakt na dostawę pszenicy do Egiptu

W zeszłym tygodniu rozeszła się wiadomość, że Egipt zrezygnował z zakupu zakontraktowanych 240 000 ton ukraińskiej pszenicy  Jak informowaliśmy, poprzednia umowa nie zawierała klauzuli siły wyższej. 

„Ponadto, jak powiedział mi Mykoła Nagornyj, nasz ambasador w Egipcie, strona egipska oficjalnie zapewniła go, że w żadnych okolicznościach nie odmówi współpracy z Ukrainą, że rozumie sytuację z blokowaniem portów, a Egipt jest gotowy do pracy z nami w przyszłości.” – podkreślił przedstawiciel Izby Przemysłowo-Handlowej.

Taka renegocjacja kontraktu niesie za sobą korzyści ekonomiczne. Bo w poprzedniej umowie zawartej w grudniu 2021 r. cena pszenicy kształtowała się na poziomie 250 USD/t. Obecnie cena prawie się podwoiła, co zostało zapisane w nowej umowie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASTARTA 0,70% 21,55 2022-10-05 14:51:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.