Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,00 zł , zmiana od tamtej pory: -43,00%

Info pozytywne?

Zgłoś do moderatora
Zarząd Photon Energy N.V. informuje, że spółka zależna Photon Energy Solutions HU Kft. ukończył i podłączył do sieci trzy elektrownie fotowoltaiczne (PV) o łącznej mocy zainstalowanej 2,0 MWp w gminie Tata na Węgrzech. Ten ostatni dodatek rozszerza zainstalowaną bazę Grupy na Węgrzech do 28,1 MWp, a całkowity portfel własnych elektrowni fotowoltaicznych do 53,7 MWp.

Trzy elektrownie fotowoltaiczne są podłączone do sieci E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. i oczekuje się, że wytworzy około 2,7 GWh energii elektrycznej rocznie. Dwie z trzech elektrowni fotowoltaicznych wykorzystują technologię śledzenia, która pozwala modułom słonecznym podążać za słońcem (jednoosiowy system śledzenia), trzecia zbiera energię słoneczną pod stałym kątem (system stałego montażu). W przypadku Photon Energy są to pierwsze elektrownie fotowoltaiczne zbudowane przy użyciu jednoosiowych systemów śledzenia, które mają osiągnąć 15-20% wyższą wydajność właściwą, czyli kWh produkowany rocznie na kWp zainstalowanej mocy.

Te trzy elektrownie fotowoltaiczne są częścią ośmiu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 5,5 MWp w budowie w gminie Tata. Pozostałe pięć elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 3,5 MWp ma zostać oddanych do użytku na początku marca 2020 r.

Photon Energy będzie właścicielem i operatorem trzech oddanych do użytku elektrowni fotowoltaicznych za pośrednictwem trzech spółek projektowych, które są w pełni własnością, które posiadają trzy koncesje KÁT uprawniające każdą elektrownię do taryfy gwarantowanej w wysokości 33 360 HUF na MWh (ok. 99,40 EUR na MWh) w danym okresie 25 lat przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 25 650 MWh na licencję przy użyciu systemu śledzenia i 16 475 MWh dla elektrowni fotowoltaicznej licencjonowanej na system stałego montażu. Oczekuje się, że całkowite roczne przychody tych trzech elektrowni fotowoltaicznych wyniosą 270 000 EUR. Przeszacowanie własnego portfela Grupy zgodnie z MSR 16, które ma zostać zaksięgowane w innych całkowitych dochodach Grupy w I kwartale 2020 r., Zostanie opublikowane po podłączeniu pozostałych pięciu elektrowni fotowoltaicznych do sieci.
  • Info pozytywne? Autor: ~kondrat

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHOTON 0,59% 3,42 2020-04-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.