Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,45 zł , zmiana od tamtej pory: -15,19%

IMC podnosi wartość dywidendy o ponad 30%

Zgłoś do moderatora
Rada Dyrektorów grupy rolniczej IMC, notowanej na GPW zadecydowała o podziale zysku między akcjonariuszami. Wysokość wypłaconej dywidendy zaliczkowej wyniesie 0,45 euro na akcje czyli ponad 30% więcej niż przed rokiem (0,34 euro przed rokiem). Akcje spółki IMC wzniosły się w ubiegłym tygodniu na nowe historyczne maksima.
“Decyzja władz IMC oznacza, że na wypłatę dywidendy w tym roku zostanie przeznaczone ponad 14,9 mln euro. Dzień prawa do dywidendy został określony na 22 sierpnia. Do wypłaty dywidendy dojdzie 29 sierpnia. Przy wycenie spółki na dzień przed ogłoszeniem decyzji o podziale zysku stopa dywidendy wynosiła blisko 12%. To trzecia w historii dywidenda wypłacona przez Spółkę. W ubiegłym roku IMC przeznaczyła na ten cel 11,3 mln euro, a dwa lata temu 1,66 mln euro. Decyzja Rady Dyrektorów jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami Spółki dotyczącymi znaczącego zwiększenia wypłacanej
dywidendy” – czytamy w informacji prasowej.

Kurs akcji IMC na historycznych maksimach
W ubiegłym tygodniu notowania akcji IMC wzniosłych się ponad szczyt z 2012, który plasował się na poziomie 17,35. Nowe maksima wyznaczone zostały blisko...

https://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-imc-podnosi-wartosc-dywidendy-o-ponad-30/

https://comparic.xyz/uploads/2019/08/akcje-imc-19-sierpnia-2.png
  • IMC podnosi wartość dywidendy o ponad 30% Autor: kwfx

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY 0,00% 14,80 2019-11-08 15:00:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.