Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,04 zł , zmiana od tamtej pory: -36,18%

Ile baryłek ropy dziennie wydobywa Petrolinvest? W końcu ticker OIL...

Zgłoś do moderatora
Cienki jesteś przed tobą byli lepsi w trollowaniu.
Zarząd PETROLINVEST S.A. (dalej "Spółka") podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22 września 2007 roku otrzymał informację, że podczas opróbowania odwiertu G-4D, wykonanego przez spółkę EmbaJugNieft na terenie koncesji Żubantam, z horyzontu o miąższości 5 metrów, uzyskano pierwszy przypływ ropy naftowej. Szacunkowa, zarejestrowana wydajność tego horyzontu wynosi 40 bbl / dobę.

Powyższy rezultat, oprócz fizycznego wydobycia pierwszych ilości ropy naftowej ze złoża Żubantam na powierzchnię, oznacza również potwierdzenie wyników interpretacji pomiarów geofizycznych wykonywanych w odwiercie G-4D po zakończeniu prac wiertniczych, a wskazujących na obecność ropy naftowej w kolejnych trzech horyzontach.

Na okres najbliższych dwóch tygodni w odwiercie G-4D zaplanowane są opróbowania kolejnych horyzontów, o łącznej miąższości 29 metrów, które w wyniku interpretacji pomiarów geofizycznych zostały określone jako roponośne.

Po zakończeniu opróbowania wszystkich horyzontów, EmbaJugNieft planuje rozpoczęcie testów produkcyjnych, które będą trwały około 1 miesiąca.

Spółka przekaże do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego końcowe rezultaty opróbowania wszystkich horyzontów w odwiercie G-4D.
Paweł Gricuk - Prezes Zarządu
Marcin Balicki - Członek Zarządu

PETROLINV (OIL): Informacja poufna - uzyskanie wyników opróbowania odwiertu G-4D (raport nr 32/2007)
04.12.2007 09:22

Raport bieżący nr 32/2007
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne 

W nawiązaniu do raportu bieżącego numer 29/2007 Zarząd Petrolinvest S.A. (dalej "Spółka") podaje do publicznej wiadomości, że spółka EmbaJugNieft otrzymała od wykonawcy opróbowania odwiertu G-4D na złożu ropy naftowej Żubantam wyniki w postaci odpowiednich raportów. Z analizy przedstawionych danych wynika, że w odwiercie potwierdzono przypływy ropy naftowej z 4 horyzontów złożowych, notując w trzech spośród nich następujące wydajności:

- 31,5 bbl/dzień przy wykładniku wodnym 50%,

- 88 bbl/dzień przy wykładniku wodnym 35%,

- 69 bbl/dzień przy wykładniku wodnym 10%.

PETROLINV (OIL): 250 baryłek dziennie z każdego odwiertu
24.09.2007 15:28
Petrolinvest ocenia, że z każdego z pięciu wykonywanych obecnie na terenie złoża Żubantam odwiertów może wydobyć 200-250 baryłek ropy dziennie. Trwają prace badawcze i wiertnicze na dwóch pozostałych koncesjach w Kazachstanie, Dautskoje i OTG. W sobotę została wydobyta ropa z pierwszego odwiertu w Żubantam.

"Z każdego z realizowanych tam odwiertów możemy wydobywać 200-250 baryłek ropy dziennie" - powiedział na konferencji prasowej Stefan Geroń, dyrektor generalny Emba Yug Neft, spółki zależnej Petrolinvestu.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia eksploatacji złóż jest sporządzenie dokumentacji złoża, co możliwe będzie po opróbowaniu i przeprowadzeniu testów produkcyjnych. 

Geroń poinformował, że w przyszłości możliwe jest wywiercenie kilkudziesięciu takich otworów na złożu.

"Wszystko zależy od tego, jak szybko będziemy chcieli wyczerpać te otwory, czy w 10 lat, czy może w 20 lat" - powiedział.

Prezes Paweł Gricuk liczy, że zysk netto na jednej baryłce może wynieść 30 proc. ceny baryłki.

"Zakładając, że baryłkę sprzedamy za 35 USD może to być około 11 USD" - powiedział.

Dodał, że ropa będzie sprzedawana w Kazachstanie, w Rosji i w Chinach. Petrolinvest nie planuje sprzedawać jej do Polski czy Europy Zachodniej.

Program inwestycyjny Petrolinvestu, obejmujący poszukiwanie i wydobycie ropy w Kazachstanie i w Rosji w przyszłym roku, opiewa na 200 mln USD.

W tym roku jego wartość wyniesie w sumie około 150 mln USD.

"Do tej pory w tym roku spółka zainwestowała 85 mln USD, przy czym 32 mln USD pochłonęły inwestycje w poszukiwanie ropy na złożu Żubantam, z którego w sobotę wydobyto pierwszą partię ropy" - powiedział Gricuk.

Prezes ocenia, że jeszcze w tym roku możliwa jest kolejna emisja akcji Petrolinvestu, która pomoże spółce sfinansować przyszłoroczny program inwestycyjny. Nie chciał podać jednak szczegółów dotyczących terminu czy wartości emisji.

"Dopóki nie będzie stabilnych przepływów pieniężnych i udokumentowanych dużych złóż, kurs będzie się wahał. To natura młodej wydobywczej spółki. Ale to inwestycja długotrwała" - powiedział prezes, pytany o obecną wycenę akcji spółki na giełdzie.

"Moim celem jest, by za kilka lat firma była warta kilka miliardów dolarów" - dodał.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.