Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,65 zł , zmiana od tamtej pory: -35,38%

I to jest info, MAMY TO !!!

Zgłoś do moderatora
Sfinks Polska FAKTY i MITY

Fabryki Pizzy: Sfinks Polska nie zarządza i nie jest od października 2020 roku właścicielem tej sieci. Spółka nie zapłacił w terminie za zakup sieć i wróciła ona do swojego właściciela. Sfinks zachował prawo kupna sieć za 10 mln, a że nie ma nic więc nigdy nie będzie już właścicielem tej sieci.
https://www.sfinks.pl/news/sfinks-z-opcj-zakupu-fabryki-pizzy-do-2022-r

Nowe otwarcia
Białystok i Kraśnik: otwarcie tych lokali było komunikowane już w październiku 2020 roku :)
https://inwestycje.pl/biznes/sfinks-polska-planuje-otwarcie-3-restauracji-w-bialymstoku-i-krosnie/

nowe lokale … czyli że chcemy i może otworzymy, cytat „(..)Spółka ma umowy z franczyzobiorcami na uruchomienie kolejnych pięciu restauracji w ramach sieci Sphinx. Lokale są na różnym etapie przygotowań, ale intencją operatora i franczyzobiorców jest, by ruszyły najszybciej jak to możliwe, jeszcze latem.(…)”
https://inwestycje.pl/biznes/sfinks-polska-uruchomil-sphinxa-w-bialymstoku-przygotowuje-5-kolejnych-otwarc/ 
 
Dane finansowe 2020 rok

Zawarte w raporcie w nawiasach wartości to wartości ujemne/minusowe, poniżej kilka danych
Zysk brutto za 2020 rok: - 55,124 mln PLN
Zysk netto za 2020 rok:  -61,107 mln PLN
 
Zestawienie zobowiązań:
Zobowiązania długoterminowe: 111,506 mln PLN
Zobowiązania krótkoterminowe: 126,684 mln PLN
Agencja Rozwoju Przemysłu dla przypomnienia udzieliła pomocy w postaci pożyczki w wysokości 14 mln PLN … czyli na waciki  :)
 
Wszystkie środki trwałe którymi „zarządza” Sfinks Polska są własnością banku i stanowią zabezpieczenie zobowiązań/kredytów. Reasumując Sfinks Polska nie jest właścicielem niczego

O ilości zamkniętych w okresie ostatniego roku lokali (minimum 30) i milionach/miliardach ze sprzedaży shoarmy z ryżem w Delikatesach Centrum nie piszę bo nie chcę się zbytnio pastwić

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SFINKS 0,00% 0,42 2021-09-22 15:05:10