Forum Giełda +Dodaj wątek

i co będzie po tym wystrzale?

Zgłoś do moderatora
trzeba poczekać do 17 03 wtedy wiele powinno się wyjaśnić. Zarząd podał że rozwinie temat w rocznym sprawozadaniu finansowym. Przede wszystkim co chcą sprzedać- wiemy przede wszystkim że LG czyli magnolię we wrocławiu. Istotne jest jak wycenią ten obiekt rzeczoznawcy a to znajdzie się w tym sprawozdaniu. Pernamentnie od dwóch lat ten obiekt jest przeszacowany w dół od 2008 do 2010 o ponad 20%. Jeśli chcą uzyskać jak największe pieniądze za sprzedaż ch magnolia myślę że nie będą zaniżać tej wartości a raczej przynajmniej sprowadzą ją do wartości realnej.
Inne pytanie nie znalazłem i nie orientuję się zbyt dobrze co do wartości yield centrów handlowych ostatnich większych transakcji na tym rynku. Jeśli przyjąć że jest on o wartości ok 6% a roczny przychód z najmu tego centrum wynosi ok 80 mln to można przyjąć że wartość centrum spokojnie przekracza 1 mld., i uwzględniając pozostałe składniki majątku octavy gotówkę w kasie i co ważne uwzględniając zadłużenie- daje to spokojnie możliwość podjazdu z ceną za jeden walor do nawet 6 zł. i tego się trzymajmy.
Póki co kapitalizacji nieznacznie przekracza wartość środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach funduszu tj ok 250 mln. Czyli perspektywy co najmniej obiecujące.
Spekuła jazda do zabawy jak na DGA.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
08OCTAVA 0,00% 1,03 2021-12-03 15:00:00