Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,45 zł , zmiana od tamtej pory: 14,33%

Hossa ukraińskich spółek rolnych - na transakcjach zarobi też xtb

Zgłoś do moderatora
Podczas obecnej sytuacji jaką mamy w gospodarce bardzo ciężko jest znaleźć Spółkę, która okaże się świetną okazją inwestycyjną. Druga fala wirusa pokazuje, że spółki z branży tzw. "Covidów" nie cieszą się już tak ogromnym zainteresowaniem jak to miało miejsce jeszcze na przełomie marca/kwietnia br. Segment OZE również stoi pod wielkim znakiem zapytania co widać po zmniejszonych obrotach na tego typu spółkach. Zatem nasuwa się pytanie "w co inwestować swój kapitał?".

Druga połowa listopada charakteryzuje się publikacją raportów przez Spółki za III kwartał
i ogromnym zaskoczeniem są spółki z WIG-Ukrain. Ogromne zyski przekładają się automatycznie na spore zainteresowanie inwestorów co świadczy o tym, że to dopiero początek hossy na ukraińskich spółkach rolnych.

Zdaniem analityków czarnym koniem ukraińskiej hossy może być Kernel Holding SA. Spółka jest jednym z największych na Ukrainie producentów i eksporterów oleju słonecznikowego, który jest sprzedawany głównie pod markami handlowymi spółki wielkim sieciom detalicznym bezpośrednio lub przez dystrybutorów regionalnych. Spółka jest również wiodącym eksporterem zboża na Ukrainie i znaczącym producentem cukru. Świadczy również usługi przeładunku zboża, oleju i śruty - spółka nabyła Transbalkterminal, który jest drugim co do wielkości terminalem zbożowym na Ukrainie. Poza tym Kernel oferuje producentom rolnym usługi w zakresie przechowywania zboża i roślin oleistych w elewatorach zlokalizowanych w regionach skupiających moce przetwórcze i produkcję rolniczą.

Co przemawia zatem za ogromnym wzrostem Kernela??? Wzrost cen żywności, wzrost inflacji, wyższe marże na tłoczeniu słonecznika, a ponadto rosnące ceny zbóż. Ponadto Kernel wspiera zwiększenie mocy produkcyjnych. Spółka rozbudowuje tez tłocznię olei, co będzie miało wpływ na wolumeny w segmencie oleju słonecznikowego.

Nie wspomnę o bardzo niskich wskaźnikach C/WK – 0.65 i C/Z – 8.24 oraz sygnale „mocne kupuj” z analizy technicznej.

Z istotnych rzeczy warto wspomnieć, że 10 grudnia odbędzie się głosowanie akcjonariuszy nad dywidendą w wysokości 0.42 USD.

Czekamy zatem na raport, który już w najbliższy piątek (27 listopada) i miejmy nadzieję,że Kernel okaże się faktycznie czarnym koniem ukraińskiej hossy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTB 0,25% 19,95 2021-01-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.