Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

HGW powinna stawić się przed komisją -Neumann z PO

Zgłoś do moderatora
Sławomir ​Neumann upomina Hannę Gronkiewicz-Waltz
Polska
44 minuty temu  
Orzeczenie NSA "trochę zmienia sytuację" i powinno być powodem do nowych przemyśleń dla Hanny Gronkiewicz-Waltz, by chyba jednak stawić się przed komisją weryfikacyjną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Dodał, że PO będzie rozmawiać z prezydent stolicy przed kolejnym posiedzeniem komisji.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w czwartek wnioski Gronkiewicz-Waltz ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.
Reklama
Neumann ocenił w piątek w TOK FM, że orzeczenie sądu "trochę zmienia sytuację". "Powinno być też takim powodem do nowych przemyśleń dla pani prezydent, żeby chyba jednak na tę komisję pójść i mówić swoim głosem, bronić prawdy" - powiedział Neumann.
Jego zdaniem obecność prezydent Warszawy na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w stolicy jest potrzebna, aby "postawić się tej grupie", która - jak mówił - "za zadanie ma polityczny lincz na Hannie Gronkiewicz-Waltz". "To już nie jest kwestia sporu prawnego na tym etapie kompetencyjnym, tylko czysto politycznego" - podkreślił szef KP PO.
Jak mówił, rozumie, że Gronkiewicz-Waltz uważa sposób działania komisji za niezgodny z prawem, ale jednak "faktem jest, że ta komisja jest" i "nie można na to zamykać oczu". "My będziemy rozmawiać z panią prezydent przed następnym posiedzeniem komisji, żeby przemyślała jeszcze raz tę strategię, bo może być tak, że nieobecni nie mają racji" - zapowiedział Naumann. (buhahahaha)

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl