Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,44 zł , zmiana od tamtej pory: 6,99%

Grupa Sanok Rubber publikuje strategiczne kierunki rozwoju do roku 2025

Zgłoś do moderatora
Grupa Sanok Rubber Company osiągnęła w 2021 roku ponad 1,1 mld zł przychodów, pochodzących z pięciu głównych segmentów działalności: infrastruktura (uszczelki dla budownictwa, przepony i membrany, komponenty AGD), przeniesienie napędu (pasy klinowe), produkty dla medycyny (zamknięcia, tłoczki), mieszanki gumowe oraz motoryzacja (systemy antywibracyjne i uszczelnienia karoserii). Ostatni z segmentów w 2001 roku odpowiadał za 25 proc. sprzedaży, w 2010 roku za 31 proc., a w roku 2018 zbliżył się do 60% (w roku 2021 pomimo mocnych turbulencji rynku automotive było to 56%).

W ramach dotychczasowych inicjatyw rozwojowych istotnie rozbudowaliśmy segment motoryzacyjny i awansowaliśmy do wąskiego grona globalnych dostawców najbardziej zaawansowanych produktów automotive. Rozwijaliśmy również pozostałe segmenty. Wraz z obserwowanymi i antycypowanymi zmianami rynkowymi przygotowywaliśmy się jednak od roku 2019 do redefinicji strategii oraz optymalizacji dywersyfikacji segmentowej i produktowej, co właśnie komunikujemy i wcielamy w życie, mając na względzie również aktualne wyzwania zewnętrzne w postaci m.in. sytuacji na rynku surowcowym, energetycznym i geopolitycznym ze wszystkimi potencjalnymi skutkami trwającej wojny w Ukrainie. Niestabilność otoczenia jest również powodem braku konkretnych liczb w naszych celach biznesowych mówi Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

https://pandl.pl/grupa-sanok-rubber-publikuje-strategiczne-kierunki-rozwoju-do-roku-2025/ 
  • Grupa Sanok Rubber publikuje strategiczne kierunki rozwoju do roku 2025 Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANOK -2,08% 12,24 2022-09-23 16:45:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.