Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,40 zł , zmiana od tamtej pory: -9,28%

Grupa Kapitałowa Śnieżka podsumowała sezon 2020. Sprzedaż i zyski w górę

Zgłoś do moderatora
Ten rok sprzyjał remontom oraz odświeżaniu mieszkań, domów i ogrodów. W rezultacie Grupa Kapitałowa Śnieżka zakończyła trzy pierwsze kwartały br. wzrostem przychodów ze sprzedaży o 18,5%, a zysku netto o 25%. W samym trzecim kwartale br. Grupa osiągnęła wyniki porównywalne do ubiegłorocznych.
 
– Szturm na sklepy i markety budowlane, który obserwowaliśmy w maju i czerwcu, nie przyniósł spadku popytu w kolejnych miesiącach tegorocznego sezonu. Było wręcz przeciwnie i dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni również ze sprzedaży w trzecim kwartale. Patrząc na cały sezon wiemy, że klienci decydowali się na zakup przede wszystkim tych produktów, które znają i do których mają zaufanie. Można to tłumaczyć tym, że wielu z nich przez wzgląd na bezpieczeństwo ogranicza czas spędzany w sklepach. Dodatkowo polscy klienci chętnie sięgali po rodzime marki, takie jak Śnieżka, Magnat, Vidaron. Dzięki temu Śnieżka zwiększyła udziały w rynku i niezmiennie pozostaje liderem rynku farb i wyrobów dekoracyjnych w Polsce – skomentował wyniki Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka SA.
 
Przychody
Pierwsze trzy kwartały 2020 roku przyniosły wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży do 682,2 mln zł – to o ponad sto milionów więcej niż w ciągu pierwszych trzech kwartałów ub.r. Wpływ na tak dużą dynamikę przychodów Grupy miał wzrost popytu na produkty Śnieżki w II kwartale 2020 roku, powiązany z wiosenną falą pandemii COVID-19 i jej następstwami – m.in. przejściem wielu firm na pracę zdalną i w efekcie ograniczeniem mobilności części społeczeństwa. Do wzrostu przyczyniła się również konsolidacja wyników węgierskiego Poli-Farbe za cały okres sprawozdawczy.
 
Zyski
W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku Grupa zanotowała także wyższe zyski: EBIT w wysokości 107,1 mln PLN (+23,1% r/r), EBITDA w wysokości 132,2 mln PLN (+25,0% r/r) oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 88,0 mln PLN (+25,0% r/r). Zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 80,4 mln PLN (+19,6% r/r).
 
Inwestycje
W okresie styczeń-wrzesień 2020 roku Grupa kontynuowała cykl inwestycyjny, przeznaczając na ten cel kwotę 86,0 mln PLN, tj. o 59,8% wyższą̨ niż w analogicznym okresie ub.r. Największą cześć tej kwoty stanowiły wydatki związane z budową Centrum Logistycznego w Zawadzie. Pomimo sytuacji epidemicznej obecnie prace trwają nieprzerwanie i spółka ocenia, że termin ukończenia tej inwestycji zostanie utrzymany, tj. będzie to początku 2022 roku.

Zapraszamy do lektury raportu podsumowującego pierwsze trzy kwartały 2020 roku: link
 
Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA
  • Grupa Kapitałowa Śnieżka podsumowała sezon 2020. Sprzedaż i zyski w górę Autor: ~Relacje

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SNIEZKA 0,00% 80,20 2021-09-27 16:49:45