Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  84,60 zł , zmiana od tamtej pory: -9,57%

Grupa Amica podsumowuje pierwszy kwartał 2023 roku

Zgłoś do moderatora
Grupa Amica w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku zanotowała spadek przychodów ze sprzedaży o 15% rdr, do 717 mln zł, przy czym sprzedaż produktów i towarów okazała się stabilna na rynkach południowych, spadła o 10% rdr w Skandynawii i na rynkach wschodnich, zniżyła się o 14% rdr w Europie Zachodniej, a spadek popytu najmocniej był odczuwalny w Polsce (-25% rdr). Mimo to skonsolidowana marża EBITDA wzrosła o 1,1 pkt proc., dzięki czemu wynik EBITDA zwiększył się o 13% rdr, do ponad 31 mln zł. Grupa Amica wypracowała również ponad 18 mln zł zysku operacyjnego, co oznacza wzrost o 74% rdr (marża operacyjna zwiększyła się o 1,4 pkt proc.).

Mierzymy się z inflacją i niesprzyjającą koniunkturą gospodarczą na wszystkich rynkach, jednocześnie jednak pozytywnie oceniamy efekty działań dostosowawczych oraz optymalizacyjnych, efekty wdrożonych projektów oszczędnościowych, dzięki którym potrafiliśmy zwiększyć rentowność sprzedaży sprzętu grzejnego i towarów  pomimo negatywnych czynników makroekonomicznych – podkreśla Michał Rakowski, członek Zarządu Grupy Amica ds. finansowych i zasobów ludzkich.

https://pandl.pl/grupa-amica-podsumowuje-pierwszy-kwartal-2023-roku/ 
  • Grupa Amica podsumowuje pierwszy kwartał 2023 roku Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA -1,16% 76,50 2024-02-27 17:00:00