Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,50 zł , zmiana od tamtej pory: 6,81%

Grupa AB wypłaci dywidendę i może skupić akcje własne

Zgłoś do moderatora
Walne Zgromadzenie AB S.A. podjęło uchwałę o wypłacie 16,1 mln zł dywidendy (1 zł brutto na akcję). Prawo do niej uzyskają posiadacze akcji w dniu 8 grudnia br., a wypłata nastąpi 22 grudnia. Akcjonariusze podczas WZ podjęli również decyzję o skupie akcji własnych o wartości ponad 16 mln zł. W rezultacie Zarząd otrzymał możliwość nabywania walorów AB do 20 grudnia 2023 roku w przedziale cenowym od 1 do 79 zł za akcję. Łącznie do akcjonariuszy mogą zatem trafić prawie 33 mln zł z zysku roku finansowego 2020/2021.

Grupa AB dzieli się zyskiem bezpośrednio z akcjonariuszami, zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, które zyskały aprobatę Walnego Zgromadzenia. Kontynuujemy przy tym konserwatywną, bezpieczną politykę finansową i zdywersyfikowaną strategię biznesową, myśląc i działając długoterminowo – podkreśla Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

https://pandl.pl/grupa-ab-wyplaci-dywidende-i-moze-skupic-akcje-wlasne/ 
  • Grupa AB wypłaci dywidendę i może skupić akcje własne Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABPL -4,71% 48,60 2022-01-28 17:03:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.