Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,85 zł , zmiana od tamtej pory: -12,94%

GRUBO ZAROBIŁAM NA LPP I NA ESOTIQ A TERAZ KOLEJ NA GmZ

Zgłoś do moderatora
Od wielu lat kupuję spółki odzieżowe i systematycznie zarabiam

Akcjonariusze Infoscan wyrazili zgodę na inwestycję we właściciela platformy Intymna.pl

Akcjonariusze notowanego na NewConnect Infoscanu wyrazili zgodę na inwestycję w Grupę Modne Zakupy (GMZ.CO), właściciela platform e-commerce (m.in. Intymna.pl) oraz emisję akcji z prawem poboru. W jej ramach Spółka zamierza pozyskać min. 4,5 mln zł na nabycie 30 procent udziałów w GMZ.CO, a w dalszej kolejności przejęcie kontroli nad spółką. Zgoda akcjonariuszy pozwala Spółce rozpocząć realizację strategii Infoscan na lata 2021-2025, zakładającej generowanie w ciągu czterech lat 12-miesięcznych przychodów na poziomie 100 mln zł. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy Spółki na Grupa Modne Zakupy S.A. oraz powołaniu do Rady Nadzorczej Spółki Panów Wojciecha Uchmana oraz Piotra Suchodolskiego.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Infoscan zdecydowało o emisji do 26,4 mln nowych akcji, a środki pozyskane z emisji przeznaczy na nabycie udziałów GMZ.CO. Akcjonariuszem, który posiadał najwięcej głosów podczas NWZA był Janury Ciszewski, znany inwestor giełdowy. Wcześniej odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników GMZ.CO, które podjęło decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 9517 nowych udziałów. Część z nich docelowo obejmie Infoscan, dzięki czemu uzyska 30 procent w kapitale spółki.

- Zgoda akcjonariuszy otwiera nam drogę do wejścia w bardzo perspektywiczny segment e-commerce. Emisja akcji pozwoli nam przejąć istotny pakiet udziałów w GMZ.CO dzięki czemu zostaniemy wspólnikami biznesu, który w 2020 roku wygenerował ponad 16 mln zł przychodów. Po zrealizowaniu transakcji będziemy mogli skupić się w pełni na realizacji strategii rozwoju, która zakłada m.in. uruchomienie dwóch marek własnych oraz trzykrotne powiększenie produktów dostępnych w serwisie Intymna.pl. Dzięki temu, już jako Grupa Modne Zakupy S.A. powinniśmy osiągnąć w 2025 roku 12-miesięczne przychody ze sprzedaży na poziomie 100 mln zł - komentuje Kamil Gaworecki, Prezes Zarządu Infoscan.

NWZA powołało do Rady Nadzorczej nowych Członków, Wojciecha Uchmana oraz Piotra Suchodolskiego. Wojciech Uchman jest bardzo doświadczonym menedżerem, obecnie pełni funkcję wiceprezesa ds. finansowych w spółce Grupa Modne Zakupy, gdzie jest również jednym z inwestorów. Wcześniej zajmował stanowiska dyrektora finansowego w Virgin Mobile Polska i Virgin Mobile CEE. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w obszarze telekomunikacji, a także w operacjach związanych z infrastrukturą nadawczą i wieżową. Piotr Suchodolski to manager z doświadczeniem i wiedzą w budowaniu i wdrażaniu strategii digital, e-commerce oraz marketingowych dla rynków B2C & B2B. Od czerwca 2021 r. pełni funkcję Wiceprezesa ds. E-commerce i Marketingu w Grupue Modne Zakupy.

- Pojawienie się w naszej Radzie Nadzorczej jest swego rodzaju przypieczętowaniem naszej współpracy. Wojciech i Piotr to bardzo doświadczeni managerowie z rynku e-commerce wchodzący w skład Zarządu Grupy Modne Zakupy. Z pewnością ich obecność w naszej RN pozwoli na sprawne przeprowadzenie inwestycji oraz przebranżowienie Spółki – dodaje Kamil Gaworecki.

O spółce Grupa Modne Zakupy:
Grupa Modne Zakupy Sp. z o.o. działa w branży e-commerce, prowadzi internetowy sklep multibrandowy z bielizną (intymna.pl), odzieżą (primodo.com) oraz akcesoriami (blackbunny.pl). Firma posiada w swoim portfolio ponad 150 marek. Baza aktywnych użytkowników to ok. 650 tys. osób. Grupa wygenerowała w 2020 roku ponad 16,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

24 listopada br. Infoscan opublikował nową strategię rozwoju na lata 2021-2025. Strategia zakłada rozpoczęcie działalności na rynku e-commerce poprzez inwestycję w Grupę Modne Zakupy Sp. z o.o., z którą Spółka podpisała w październiku br. list intencyjny. Jednym z celów Spółki jest osiągnięcie 12-miesięcznych przychodów (GMP) w Grupie Infoscan na poziomie 100 mln zł do końca 2025 roku. Strategia zakłada również przeniesienie notowań na Rynek Główny GPW.

Decyzja o wejściu na rynek e-commerce została podjęta po analizie rynków pod kątem największych perspektyw rozwoju. Według analiz i raportów sektorowych, polski rynek e-commerce, którego wartość szacowano przed wybuchem pandemii na ok. 70 mld zł, już zbliży się w 2021 roku do obrotów rzędu 100 mld zł. Firma PwC prognozuje natomiast wzrost wartości e-commerce w Polsce do poziomu 162 mld zł

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INFOSCAN 8,82% 0,74 2022-05-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.