Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,00%

Gruba ryba ma głos...:)))

Zgłoś do moderatora
Szef koncernu ArcelorMittal spodziewa się poprawy koniunktury w światowym przemyśle stalowym. Przyczyni się do tego zamykanie chińskich stalowni.
 Lakshmi Mittal, prezes i właściciel większościowego pakietu ArcelorMittal, spodziewa się, iż sytuacja sektora stalowego na świecie zacznie się poprawiać wraz z zamykaniem hut stali w Chinach, bo to nadprodukcja w tym kraju doprowadziła branżę stalową do kryzysu. – Wierzę, że osiągnęliśmy już największe dno – powiedział Mittal w rozmowie z „Financial Times”. Jako przykład nadchodzącej poprawy wskazał dysproporcję miedzy kosztami zakupów surowców, a cenami, które udaje się osiągać producentom stali: koszty materiałów są niskie, a osiągane ceny stali wzrastają.
Chiny wytwarzają około połowy stali na świecie. Słabnąca gospodarka spowodowała wzrost eksportu chińskiej stali oraz obniżenie jej cen na świecie. Ponad połowa hut stali w tym kraju zanotowała straty w 2015 r. Pekin ogłosił, że w ciągu pięciu lat zamierza zredukować potencjał produkcyjny stalowni o 100-150 mln ton.
ArcelorMittal zanotował w 2015 roku 7,9 mld USD straty netto. Aby zredukować zadłużenie, firma planuje emisję akcji o wartości 3 mld dol.

http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomosc-dnia/mozliwa-poprawa-koniunktury-w-swiatowym-przemysle-stalowym

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL 7,14% 1,80 2020-12-03 13:33:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.