Forum Giełda +Dodaj wątek

Grajewo i wyniki finansowe !!

Zgłoś do moderatora
Grajewo: Wyniki dużo lepsze niż przed rokiem !!!!!

Producent materiałów dla przemysłu meblarskiego zanotował poprawę na poziomie przychodów i zysków. !!
Grajewo w trzecim kwartale 2013 roku wypracowało 21,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W takim samym okresie ubiegłego roku spółka była11,4 mln zł na plusie.
Zysk operacyjny zwiększył się do 32,4 mln zł wobec 14,8 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 380 mln zł i były o 45proc. większe od ubiegłorocznych.
Spółka podała, że w trzecim kwartale nastąpił wzrost wartości produkcji sprzedanej mebli na poziomie 8,5 proc. rok do roku Wzrost ten stymulowany był w głównej mierze dynamicznym rozwojem eksportu. Popyt krajowy pozostał na stabilnym poziomie. - Grupa utrzymała wolumeny sprzedaży przy jednoczesnych zmianach w strukturze przychodów. Ceny sprzedaży w 2013 roku podlegały redukcji, podążając za spadkowym trendem cen podstawowych surowców – poinformował prezes Grajewa Wojciech Gątkiewicz.
- Spadające ceny surowców, jak również podjęte przez grupę działania mające na celu poprawę efektywności procesów operacyjnych pozwoliły na zrekompensowanie negatywnego efektu po stronie cen sprzedaży i przyczyniły się do poprawy rentowności przychodów handlowych - dodał prezes spółki.
- Przy poprawiającej się sytuacji rynkowej, widzimy realne możliwości poprawy wyników finansowych z działalności operacyjnej i na poziomie netto, uwzględniając sezonowość popytu i dodatkowe efekty poniesionych do tej pory nakładów inwestycyjnych – poinformował Gątkiewicz.
  • Grajewo i wyniki finansowe !! Autor: ~Patrol

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PFLEIDER -0,38% 26,20 2019-09-13 11:06:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.