Forum Giełda +Dodaj wątek

Grajewo - czy ma szanse rosnąć dalej ?

Zgłoś do moderatora
Na wykresie tygodniowym można poprowadzić ponad 2 letnią linię trendu. Ostatnie odbicie od niej wygenerowały dość spory ruch wzrostowy. W miejscu testu linii przebiegało również wsparcie oparte o poprzedni dołek. Nadal jednak trwa korekta trendu wzrostowego, które przyjmuje postać ruchu bocznego.

grajewo d1

Na interwale dziennym fala wzrostowa powoli dociera do pierwszego, istotnego oporu jakim jest poziom poprzedniego szczytu. Jest to poziom ok 28,50 zł i tak naprawdę test tego miejsca pokaże jak silne i trwałe są trwające wzrosty. Jeżeli kurs zawróci i zacznie spadać, będziemy mieli kolejny niższy wierzchołek, a zatem korekta boczna o lekkim nachyleniu spadkowym nadal będzie kontynuowana. Pozytywny sygnał to wybicie linii korekty (zielona), aczkolwiek bez wybicia ostatniego wierzchołka, pokonanie tej bariery nie będzie miało większego znaczenia.

Podsumowując, analiza krótkoterminowa wskazuje, że jest już za późno na kupno akcji, gdyż blisko znajdują się dwa ważne ograniczenia w postaci stref oporu opartych na poprzednich szczytach. Każdy z tych poziomów może wywołać reakcję podażową. Pozytywne jest natomiast utrzymanie się linii trendu wzrostowego oraz wybicie linii korekty. Tak naprawdę najbliższe tygodnie powinny przynieść odpowiedź czy spółka zakończy korektę i powróci na trwałe do wzrostów, czy jednak korekta nadal będzie kontynuowana.

Wykresy: http://comparic.pl/grajewo-grj-analiza-zamowienie/
  • Grajewo - czy ma szanse rosnąć dalej ? Autor: luqas87

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PFLEIDER -0,38% 26,20 2019-09-13 11:06:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.