Forum Giełda +Dodaj wątek

Grajewo chce zwiększyć moce produkcyjne o 10% w l. 2014-2015

Zgłoś do moderatora
Grajewo chce zwiększyć moce produkcyjne o 10% w l. 2014-2015
Warszawa, 27.02.2014 (ISBnews) - Pfleiderer Grajewo chce zwiększyć moce produkcyjne o 10% w latach 2014-2015, po tym jak w IV kw. ub.r. średnie wykorzystanie mocy produkcyjnych w Grupie, na głównych ciągach technologicznych, przekroczyło 97%, poinformował prezes spółki Wojciech Gątkiewicz.
"Średnie wykorzystanie mocy produkcyjnych w Grupie, na głównych ciągach technologicznych, w czwartym kwartale kształtowało się na poziomie przekraczającym 97%. Zarząd podjął decyzję o zwiększeniu dostępnych mocy produkcyjnych o 10%, na przestrzeni lat 2014-2015, poprzez eliminację wąskich gardeł technologicznych" - napisał Gątkiewicz we wstępie do raportu kwartalnego spółki.

Grupa realizuje program inwestycyjny zmierzający do modernizacji zakładów, dostosowania potencjału produkcyjnego do potrzeb rynkowych i poprawy efektywności kosztowej, podkreślił prezes.

"W roku bieżącym zrealizowane zostały inwestycje w wysokości ok. 65 mln zł. Dodatkowo Grupa rozpoczęła zadania inwestycyjne na kwotę 31 mln zł, a ich zakończenie zaplanowane zostało na półrocze bieżącego roku" - poinformował Gątkiewicz.

"W wyniku realizowanego programu inwestycyjnego, przy oczekiwanym wzroście popytu rynkowego, zarząd widzi realne możliwości dalszej poprawy wyniku finansowego w roku bieżącym' - skonkludował prezes.

W okresie I-IV kw. 2013 r. spółka miała 69,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 17,08 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1462,14 mln zł w porównaniu z 1432,28 mln zł rok wcześniej. Zysk netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w całym ub.r. 152,07 mln zł wobec 49,82 mln zł rok wcześniej.

Spółki wchodzące w skład grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce.

(ISBnews)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PFLEIDER -0,38% 26,20 2019-09-13 11:06:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.