Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 80,00%

Gorąco na kluczowej inwestycji w Zortrax

Zgłoś do moderatora
Polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D, pozyskał krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji Zortrax o łącznej wartości ponad 44 mln zł, uzyskując przy tym 15 % udział w akcjonariacie. Kapitał ten zapewni Ultro, wehikuł inwestycyjny Pana Dariusza Miłka.
Jest to jedna z większych transakcji na rynku kapitałowym w minionych miesiącach."
(9.07) firma Zortrax miała zaszczyt gościć Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – pana Jarosława Gowina. Podczas spotkania Wicepremiera z Prezesem Zortrax Rafałem Tomasiakiem, które przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, panowie omówili możliwości współpracy w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które realizuje misję wsparcia jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w oparciu o badania naukowe. Panowie wymienili także poglądy na temat możliwości ekspansji polskich firm na rynkach zagranicznych. Minister był pod wielkim wrażeniem potencjału i innowacyjności firmy, co wyraził na konferencji prasowej, zorganizowanej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Olsztynie.
Po zakończeniu oficjalnych rozmów przyszedł czas na zwiedzanie nowej siedziby oraz przegląd pokazowych wydruków 3D, które imponują rozmiarami, ilością odwzorowanych szczegółów i dokładnością, uzyskaną dzięki rozwiązaniom Zortrax.
Głęboko wierzymy, że połączenie innowacyjności Spółki Zortrax z możliwościami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, może przynieść konkretne efekty dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki oraz całego regionu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IPODS -6,90% 0,54 2020-10-19 16:35:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.