Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,67 zł , zmiana od tamtej pory: -1,79%
przykład teoretyczny - spółka działa zarabia ale potrzebuje kasy - emituje akcje np 1 mln po 5 zł (dostaje 5 mln) i obraca przez kilka lat kasą zarabiając. Cały czas cena akcji spada. Po kilu latach odkupuje własne akcje (czyli własną firmę) po 1 zł - wydaje na to 1 milion = powiedzmy drugi milion na rożne koszty. Innymi słowy spółka pozyczyła u akcjonariuszy 5 mln a oddała 1 mln plus 1 mln na koszty - to jest geszeft - niezły ale czy uczciwy. I później taki geszefciarz każe sie jeszcze szanować jako dobry biznesmen
  • geszeft Autor: ~zóh

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,00% 0,66 2021-10-15 12:01:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.