Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,46 zł , zmiana od tamtej pory: -74,22%

Gekoplast - od stworzenia firmy do transakcji wyjścia.

Zgłoś do moderatora
Gekoplast - od stworzenia firmy do transakcji wyjścia. Case study budowania wartości przez TFI Capital Partners

Gekoplast jest dobrym przykładem na prześledzenie wszystkich możliwych faz procesu inwestycji typu private equity, w której TFI Capital Partners pomnożyło zainwestowane środki ponad 5 razy. Inwestycja na rynku produkcji płyt z polipropylenu (szeroko pojęta branża opakowaniowa, przetwórstwo tworzyw sztucznych) rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy doszło do przejęcia dwóch konkurentów, a zakończyła się w styczniu 2018 roku, kiedy nastąpiło końcowe rozliczenie wezwania na akcje Gekoplastu, jakie ogłosiła włoska grupa Karton – największy podmiot z branży w Europie. Wyjście TFI Capital Partners z inwestycji w Gekoplast zostało docenione przez branżowych ekspertów, którzy nominowali tę transakcję do Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (nagrodypsik.pl).

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL -0,86% 1,15 2022-09-29 15:25:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.